زمان ریختن موهای پیشانی نوزاد

کد مطلب 11010 1399-10-18 14:55
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وضعیت این نوزادان که بطور طبیعی درنواحی روی گوشها و پیشانی موهای زيادي دارند نباید باعث نگرانی گردد؛ برای این که این موهای زائد در عرض چند هفته تا چند ماه برطرف خواهد گردید. علت وجود موهای زیاد در بدن و پیشانی نوزاد: وجود یک لایه نازک مو و کرک مانند بر روی پیشانی و بعضی ديگر از بخش های بدن نوزادان تازه متولد شده کاملاً عادی است که این بخاطر این است که بدن جنین در رحم مادر از نوعی کرک پوشیده شده است کرک هایی که غالبا پیش از ولادت می ریزند.

زمان ریختن موهای پیشانی نوزاد


دسته بندی : دانستنيهاي نوزادان


علت زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد
بعضی از نوزادان در هنگام تولد در بعضی از مناطق بدن به طور چشمگیری پرمو هستند. وضعیت این نوزادان که بطور طبیعی درنواحی روی گوشها و پیشانی موهای زيادي دارند نباید باعث نگرانی گردد؛ برای این که این موهای زائد در عرض چند هفته تا چند ماه برطرف خواهد گردید.
علت وجود موهای زیاد در بدن و پیشانی نوزاد:
وجود یک لایه نازک مو و کرک مانند بر روی پیشانی و بعضی ديگر از بخش های بدن نوزادان تازه متولد شده کاملاً عادی است که این بخاطر این است که بدن جنین در رحم مادر از نوعی کرک پوشیده شده است کرک هایی که غالبا پیش از ولادت می ریزند. هنگامی که نوزاد زودتر از موعدمتولد می شود بدنش هنوز پر از مو است، زیرا هنوز کرکهای جنینی فرصتی برای ریختن پیدا نکرده اند.
 
زمان ریختن موهای اضافی بدن و پپیشانی چه موقع است؟
این مسئله امکان دارد باعث نگرانی بعضی از مادران شود و از ما سوال میپرسند که موهای پیشانی چه زمانی میریزد که ما باید بگوییم این کرکها یا موهای اضافی بدن و پیشانی چند هفته پس از تولد بتدریج می ریزند و موهای جدید جایگزین می شوند.
 
فواید وجود موهای پیشانی و بدن نوزاد:
- تنظیم دمای بدن جنین
- محافظت از پوست
- تحریک رشد جنین
 
ارتباط زمان تولد و ميزان موهای زاید:
بین زمان تولد و ميزان مو بدن رابطه کلی قرار دارد
- نوزادانی که در هفته 37 تا 42 موهای زائد بسیار اندکی دارند.
 
- نوزادانی که پس از هفته 42 متولد میشوند تقریباً می توان گفت که اصلاً مو زائدی بر روی بدن خود ندارند.
 
- نوزادان زودرس که پیش از هفته 37 متولد میشوند موی زاید بیشتری دارند.
 

زیاد بودن موهای پیشانی نوزاد
 
ارتباط رنگ پوست و میزان موهای زائد:
- نوزادانی که پوست روشنی دارند، موهای صورت و بدنشان هم بور و بی رنگ می باشد.
 
- نوزادانی که پوست تیره ای دارند، مو بدن و صورت شان هم تیره و زیاد است.
 
روش های از بین بردن موی پیشانی نوزاد:
با توجه به حساس بودن سر و پوست نوزاد بهتر است هیچ کاری انجام ندهید. چرا که دست کاری هر قسمت بدن نوزاد عواقب جبران ناپذیری برای نوزاد به همراه خواهد داشت. نگران نباشید این موها به مرور زمان بعد از چند هفته از بین میروند.
 
موهای نوزادی می ریزند ولی بعضی وقت ها دیر و زود دارد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که درصورتی که موهای صورت یا بدن از حالت کرکی خود درآمده و شکل ضخیم پیدا کنند، لازم است که برای بررسی های بیشتر به متخصص مراجعه کنید.
 
 ارائه از : بخش کودکان  
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :