درباره روغن ریش بیشتر بدانید

کد مطلب 11042 1399-10-18 15:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شوره، و خارش یا زبری ریش در آغاز کار امری عادی است. ولی همه این مشکلات راهکار دارد و آن استفاده از روغن های مخصوص ریش است.

درباره روغن ریش بیشتر بدانید


دسته بندی : سلامت موها


روغن ریش
 
 نحوه استفاده از روغن ریش 
عموما تصور غالب بر این است که مردانی ریش می گذارند که فرصت رسیدگی به خود را ندارند، ولی ریش گذاشتن نیازمند مراقبت های خاص خود است و ریش شکیل مستلزم صرف وقت است. شوره، و خارش یا زبری ریش در آغاز کار امری عادی است.
ولی همه این مشکلات راهکار دارد و آن استفاده از روغن های مخصوص ریش است. این روغن ها رشد ریش را بیشتر، خارش و شوره را رفع و سبب نرمي و لطافت ریش شما می شوند.
 
روغن ریش یک محصول آرایشی بهداشتی است که برای ایجاد رطوبت و تغذیه پوست زیر ریش و ریش به کارمی رود تا ریش و سبیل آقایان ظاهری مطلوب و عالی داشته باشد.
 

روغن تقویت ریش
 
روغن ریش ترکیبات خاصی ندارد، برای این که از بسياري از روغن های طبیعی و حامل در ساخت آن استفاده می شود. از مواد تشکیل دهنده و شایع در روغن های ریش می توانیم به روغن نارگیل، روغن جوجوبا ، روغن زیتون، روغن هسته انگور، روغن شاهدانه و چند اسانس و ترکیبات معطّر ديگر اشاره کرد.
 

روغن های مخصوص ریش
 
چطور روغن ریش درست کنیم؟
درست کردن روغن ریش در منزل کار سختی نیست و می تونید با استفاده از دستور زیر یه روغن ریش خوب و مطمئن برای خودتون درست کنید!
 
15 گرم روغن جوجوبا ، 15 گرم روغن بادام و 1 قاشق روغن نارگیل رو درون یک بطری کوچک و مناسب بریزید و آنگاه 4 تا 5 قطره از روغن چوب صندل و چوب صدر رو هم به این ترکیب اضافه کنید. در بطری رو محکم ببندید و این روغن ها رو به خوبی با تکان دادن بطری مخلوط کنید. اکنون میتوانید از این روغن برای ریش و سبیل خویش استفاده کنید.
 

طرز استفاده از روغن ریش
 
مراحل استفاده از روغن ریش
مرحله ۱
ریش و پوست خود را زیر آن تمیز کنید. استفاده از آب گرم برای شستشوی صورت همیشه موثر است. این کار سبب باز کردن منفذهای پوستی در صورت شما شده و به روغن اجازه می دهد تا در اعماق آن نفوذ کند. پیش از استفاده از روغن، ریش خود را با حوله خشک نموده و خیس کنید.
 
مرحله ۲
چند قطره روغن را در کف دست خود قرار داده و آنرا با یک روغن اساسی مثل رزماری یا اسطوخودوس مخلوط کنید. اکنون دست های خویش را به آرامی مالش دهید تا روغن گرم شود.
 
مرحله ۳
آنگاه، روغن را روی ریش خویش بمالید. از ریشه ها آغاز کنید و مطمئن شوید که کل ریش را پوشانده اید. از شانه ای استفاده کنید تا روغن بطور یکسان پخش شود.
 
به یاد داشته باشید موقع استفاده از روغن از حرکات دایره ای استفاده کنید. این پوست شما را ماساژ می دهد و فواید روغن را افزایش می دهد.
 
مرحله ۴
شما میتوانید روغن را در یک شب یا لااقل برای چند ساعت بر روی ریش بگذارید. پس از پایان کار، روغن را از ریش خود بشویید. صورت خود را خشک کنید.
 
ارائه از : بخش آرایش و زیبایی
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :