نکاتی برای انتخاب خیاط خوب و حرفه ای

کد مطلب 11150 1399-10-18 17:52
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در ادامه نکاتی را برای پیدا کردن خیاط یک خیاط ماهر و حرفه ای را برای شما آورده ایم تا بتوانید به راحتی خیاط مورد نظر خود را پیدا کنید. • برای انتخاب یک خیاط خوب و ماهر باید از آشنایان و دوستان خود کمک بگیرید، به عنوان مثال آن ها لباس را خود را نزد فلان خیاط برده اند.

نکاتی برای انتخاب خیاط خوب و حرفه ای


دسته بندی : متفرقه

 
چگونه یک خیاط خوب پیدا کنیم
 
چگونه خیاط خوب و حرفه ای پیدا کنم؟
پیدا کردن خیاط ماهر کار سختی است و اغلب فروشنده های لباس آگاهی کافی برای راهنمایی کردن درست شما ندارند. در ادامه نکاتی را برای پیدا کردن خیاط یک خیاط ماهر و حرفه ای را برای شما آورده ایم تا بتوانید به راحتی خیاط مورد نظر خود را پیدا کنید.
• برای انتخاب یک خیاط خوب و ماهر باید از آشنایان و دوستان خود کمک بگیرید، به عنوان مثال آن ها لباس را خود را نزد فلان خیاط برده اند.و از نتیجه ی کار آن ها بسیار راضی بوده اند. شما می توانید اسم و آدرس و تلفن آن ها را یادداشت کنید.
 
مثلا یک خیاط در کارهای مجلسی حرفه ای است یکی در کار کت و شلوار و ... یکی در دوخت لباس بچه گانه.
 
اکنون شما لیستی از خیاط های حرفه ای و کار بلد را دارید. می توانید در مواقع لزوم به نزد آن بروید
 
• نمونه کارهای خیاط را حتما ببینید دقت کنید خیاط حتما مانند نمونه ای که به آن نشان می دهید یا توضیح می دهید. حتما بدوزد.
 

ویژگی های یک خیاط خوب
 
• هرگز به خیاطی که کارهای بزرگسالان ساده مانند کت و دامن یا کت و شلوار را تمیز می دوزد لباس بچه گانه ندهید مگر اینکه مطمئن باشد کارهای بچه گانه را هم خیلی خوب می دوزد و کارهای آن را دیده اید.
 
• به مدت تحویل دادن لباس توسط خیاط دقت کنید. به زمان کاری آن ها هم توجه کنید. مانند زمان قبل از عید سر آن ها شلوغ است و باید خیلی زودتر پارچه را نزد خیاط ببرید و زودتر سفارش بدهید.
 
• نزد خیاط هایی بروید که خیلی با دقت و خوش برخورد باشند. تا هم صحبت های شما را با دقت گوش بدهد و هم با دقت بسیار لباس شما را بدوزد.
 
• قبل از اینکه پارچه بخرید نزد خیاط بروید و مدل را نشان بدهید و از او کمک بگیرید که چند متر پارچه لازم دارید و برای این مدل چه جنس پارچه مناسب است.
 

نکاتی برای انتخاب خیاط حرفه ای
 
ارائه از : بخش خانه داری  
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :