اصول مراقبت از موهای رنگ شده

کد مطلب 11172 1399-10-18 18:14
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
ولی، حتماً می دانید که استفاده از رنگ موهای دائمی و به ویژه دکلره، به موهایتان اسیب می زند. به علت مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، نگهداری از موی رنگ شده بسیار مهم است.

اصول مراقبت از موهای رنگ شده


دسته بندی : سلامت موها


محافظت از موی رنگ شده
 
مراقبت از موهای رنگ شده
رنگ کردن مو، تأثیر چشمگیری در تغيير چهره ی شما دارد. ولی، حتماً می دانید که استفاده از رنگ موهای دائمی و به ویژه دکلره، به موهایتان اسیب می زند. به علت مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، نگهداری از موی رنگ شده بسیار مهم است.
شیوه های نگهداری از موهای رنگ شده
بعد از رنگ مو ۷۲ ساعت تا شامپو زدن صبر کنید
هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید لایه کوتیکول باز می شود در نتیجه نفوذ رنگ به شکاف های مو راحت تر می شود. هنگامی که موهای خود را پس از رنگ کردن خيلي زود شامپو بزنید، لایه کوتیکول هنوز باز است در نتیجه رنگ از شکاف ها و منفذهای موهای شما شسته می شود. سه روز طول میکشد تا لایه کوتیکول کاملاً بسته شود. در نتیجه هر چه قدر بیشتر برای شامپو زدن، پس از رنگ کردن مو صبر کنید، رنگدانه های رنگ فرصت بیشتری برای تثبیت شدن در کوتیکول مو دارند. در نتیجه رنگ موهای شما مدت بیشتری دوام می آورد.
 

مراقبت از موی رنگ شده
 
استفاده از حرارت را کاهش دهید.
موی رنگ شده، از موی طبیعی شکننده تر است. پس، زمان استفاده از اتوی مو، سشوار و وسایل مشابه، با موهایتان با ملایمت رفتار کنید.
 
بعد از رنگ کردن موها از نرم کننده های خاص استفاده کنید
نور مستقیم خورشید میتواند به فیلیکول ها ساقه اسیب رسانده و انها را سست و ضعیف کند و همین امر میتواند سبب کاهش قطر و ریزش زلف ها گردد .موهایی که رنگ شده اند در این خصوص اسیب بیشتری می بینند و شکننده تر میشوند برای جلوگیری از این عوارض از مرطوب کننده دارای ضد آفتاب استفاده کنید و انها را مدام مرطوب نگه دارید.
 

قبل از رنگ کردن مو
 
موهایتان را بیش از حد نشویید
آب دشمن مو های رنگ کرده است. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو مو های شما را در مقابل آب اسیب پذیر می کند. البته این به این معنی نیست که شما از حمام رفتن و شستشوی موهایتان جلوگیری کنید، بلکه باید نسبت به تعداد شستشوی آن توجه بیشتری به خرج دهید؛ بنابراین بهتر است که از شستشوی مکرر موهایتان به شدت بپرهیزید، برای این که هر چه آب بیشتری به موهایتان بخورد، اسیب بیشتری به آن وارد خواهد آمد.
 

شیوه های نگهداری از موهای رنگ شده
 
عدم استفاده از برّاق کننده مو
شاید مو های خوبی داشته باشید، ولی بعد از رنگ کردن آیا هنوز هم موهایتان همان درخشش قبل را دارد؟ رنگ مو، با از بین بردن لایه های دارای پروتئین مو، درخشش مو ها را از بین می برد، بنابراین لازم است که از سرم های مو یا اسپری های برّاق کننده مو استفاده کنید.
 

موی رنگ شده
 
در هنگام شامپو زدن به موهای رنگ شده، دمای آب را پائین نگه دارید
در زمان شامپو زدن، دمای آب را ولرم یا خنک نگه دارید. آب خيلي گرم رنگ را از موها سریعتر محو می کند چرا‌که سطوح بین تارهای مو را باز می کند و در نتیجه باعث خارج شدن مولکول های رنگ مو می شود.
 
موهای خویش را کوتاه کنید
اسیب دیدن مو پس از رنگ کردن، اجتناب ناپذیر است. باید بطور مرتب پائین موهای خویش را کوتاه کنید تا خشکی و اسیب به قسمت های بالاتر مو نرسد. همچنین ، کوتاه کردن مو سبب برطرف کردن موخوره خواهد شد. چنانچه تصمیم دارید با دکلره رنگ موهای خویش را از تیره به روشن تبدیل کنید باید خود را برای کوتاه کردن مقدار قابل توجهی از موها، آماده کنید.
 

مراقبت از موهای رنگ شده
 
موهای خود را آبرسانی کنید
خشکی موی رنگ شده، بسیار عادی است. علاوه بر مراقبت هایی مانند روغن های گیاهی و استفاده از محصولات موی مناسب رنگ شده بهتر است با ترکیباتی مانند پاپایا، آووکادو، موز، ماست، عسل، مایونز، شیر و... باشد، به صورت خانگی هم موهای خویش را آبرسانی کنید
 
غذای پوست و مو
برای رساندن ویتامین به پوست و موی رنگ شده از ماسک مو و شوینده های تقویت کننده استفاده کنید. منیزیم، پتاسیم، ویتامین ها تغذیه مناسبی برای موهای رنگ شده می باشد. با خوردن سبزیجات و میوه ها این ویتامین ها را می توان برای بدن جبران کرد.
 
ارائه از : بخش آرایش و زیبایی
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :