دمای طبیعی بدن نوزاد

کد مطلب 2031 1399-05-18 07:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در این مقاله به شما می گوییم که دمای نرمال بدن نوزادان چقدر است و در صورت بالا بودن دمای بدن چه باید کرد. دمای طبیعی و نرمال بدن نوزاد:محدوده دمای طبیعی بدن نوزاد بین ۳۶ تا ۳۷/۵ درجه سانتی گراد است، که این عدد بسته به زمان گرفتن دمای بدن نوزاد، روش گرفتن دمای بدن نوزاد و دستگاه تب گیری متفاوت باشد.

دمای طبیعی بدن نوزاد


دسته بندی : دانستنيهاي نوزادان


دمای نرمال بدن نوزاد
احتمالاً برایتان پیش آمده و که وقتی نیمه‌های شب وقتی نوزاد خود را در آغوش میگیرید برای شیر دادن  متوجه میشوید که بدنش داغ شده و عرق کرده است حدس می‌زنید که تب دارد اما نمی‌دانید که در چنین موقعیتی چه باید بکنید و چه عددی دمای طبیعی بدن نوزاد است. در این مقاله به شما می گوییم که دمای نرمال بدن نوزادان چقدر است و در صورت بالا بودن دمای بدن چه باید کرد.
دمای طبیعی و نرمال بدن نوزاد:محدوده دمای طبیعی بدن نوزاد بین ۳۶ تا ۳۷/۵ درجه سانتی گراد است، که این عدد بسته به زمان گرفتن دمای بدن نوزاد، روش گرفتن دمای بدن نوزاد و دستگاه تب گیری متفاوت باشد.درجه حرارت بدن اکثر افراد در طول روز کمی تغییر می‌کند: صبحها معمولاً کمی پایینتر است و عصرها کمی بالاتر می‌رود و درطول فعالیت، بازی و ورزش هم نوسان می‌یابد.چه دمایی از بدن نوزاد نشان میدهد که او تب دارد؟برای تایید تب از یک دماسنج مطمئن استفاده کنید. در موراد زیر می‌توان گفت که کودک تب دارد:- اندازه‌گیری مقعدی 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سلسیوس)- اندازه‌گیری دهانی 99.5 درجه فانهایت (37.5 درجه سلسیوس)- اندازه‌گیری زیربغلی 99 درجه فانهایت (37.2 درجه سلسیوس)
 

دمای طبیعی بدن نوزاد
 اگر تب سنج در دسترس نداشتیم از کجا بفهمیم که نوزادمان تب دارد:- احساس تعریق و رطوبت زیاد- سرخ شدن گونه‌ها- احساس گرما روی پیشانی ، پشت و معده - احساس درد مفاصل و ماهیچه ها - کمبود اشتها- خواب آلودگی با مشاهده بالا بودن دمای بدن نوزاد چه باید کرد؟- کاهش لباس‌های نوزاد به شرطی که کودک دچار سرماخوردگی نشود. - قرار دادن یک پارچه مرطوب بر پیشانی و گردن کودک
- برحسب سن و وزنش، به او استامینوفن یا ایبوپروفن بدهید ( با تجویز پزشک)- متعادل سازی دمای اتاقی که نوزاد در آن قرار دارد.- مایعات و شیر کافی در دسترس فرزندتان قرار دهید.
 

درجه تب زیر بغل نوزاد
 چه زمانی باید نوزاد را به نز پزشک ببریم ؟تب در بچه‌های سالم معمولاً نشانه چیز خاصی نیست. بااینکه وقتی حرارت بدن فرزندتان بالا می‌رود کمی می‌ترسید اما تب به خودی خود هیچ آسیبی به دنبال ندارد و می‌تواند حتی چیز خوبی هم باشد. تب معمولاً راهی است که بدن با عفونت‌ها می‌جنگد. و همه تب‌ها نیاز به درمان ندارند. اما تب بالا می‌تواند موجب ناراحتی کودک شود و مشکلاتی مثل کم‌آب شدن بدن را تشدید کند.تاکید می کنیم که تب نوزاد و کودک بسیار مهم است و در رابطه با آن خودسرانه عمل نکنید و حتما فرزند خود را نزد پزشک ببرید تا علت آن نیز مشخص شود.اگر دمای بدن نوزادان زیر 3 ماه، بالای 38 درجه یا بیشتر بود و همچنین اگر دمای بدن نوزادان زیر 6 ماه، بالای 39 درجه یا بیشتر بود باید هر چه سریع تر به نزند پزشک بروید.ارائه از : بخش کودکان
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :