مراقبت از کودکان در برابر مبتلایان به…

کد مطلب 2073 1399-05-20 18:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اختلال پدوفیلیک در کسانی دیده می‌شود که نسبت به کودکان…

اختلال پدوفیلیک در کسانی دیده می‌شود که نسبت به کودکان نابالغ، معمولا کمتر از ۱۳ سال، علاقه جنسی نشان می‌دهند. برای اینکه فردی مبتلا به این اختلال تشخیص داده شود باید حداقل ۱۶ ساله بوده و ۵ سال از قربانی خود بزرگتر باشد


 آموزس "نه" گفتن به کودکان برای حفاظت آنها از افراد پدوفیل
در واقع خصوصیت اصلی این اختلال جذب شدن به سوی کودکان است. لزوما کسی که با کودکان عمل جنسی انجام می‌دهد اختلال پدوفیلیک ندارد بلکه به‌عنوان یک فرد مجرم، از فرصتی که تصادفی در اختیارش قرار گرفته بلافاصله بهره می‌گیرد و به کودکی که صرفا در دسترسش قرار دارد، تجاوز یا از او سوءاستفاده جنسی می‌کند. اما کسانی که اختلال پدوفیلیک دارند به طور مستمر حداقل در یک دوره ۶ ماهه، از کودکان نابالغ یا تازه بالغ شده، در مقایسه با افرادی که از لحاظ فیزیکی کاملا بالغ‌اند، به یک اندازه یا بیشتر تحریک جنسی می‌شوند. 
فرد مبتلا به اختلال روانی پدوفیلیک طبق امیال جنسی خود رفتار کرده، و یک فرد ناراضی را قربانی عمل خویش می‌کند، یا دچار خیال‌پردازی‌هایی از این نوع است. فرد بیمار پس از اقدام به عمل جنسی با قربانی احساس پشیمانی ندارد. از آنجایی که عموما قربانیان، مبتلایان به اختلال پدوفیلیک، کودکان هستند، لذا لزوم توجه والدین به آموزش برای محافظت از کودکان را باید ضروری دانست.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :