بیماری های خطرناک مخصوص بانوان چه نشانه هایی دارد؟

کد مطلب 2077 1399-05-20 19:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بدن زنان دائم دچار تغییرات هورمونی است که این تغییرات بر روی سلامت زنان تاثیر می گذارد و…

بدن زنان دائم دچار تغییرات هورمونی است که این تغییرات بر روی سلامت زنان تاثیر می گذارد و همچنین با علائمی همراه است که در این مطلب به علائم برخی بیماری ها در خانم ها اشاره می شود


علائم بروز بیماری های خطرناک در بدن زنان
شناسایی برخی علائم که به مشکلات سلامت بالقوه جدی اشاره دارند، آسان است. به عنوان مثال، سینه درد، تب بالا، و خونریزی همگی نشانه هایی از بروز مشکلی جدی در بدن هستند که سلامت و بهزیستی انسان را تحت تاثیر قرار می دهند.اما بدن شما می تواند به روش های ظریف‌تری نیز نسبت به بروز مشکل هشدار دهد. برخی زنان ممکن است با این نشانه ها آشنایی نداشته یا آنها را نادیده بگیرند، در شرایطی که نباید این گونه باشد.
بیشتر بدانید : مواد غذایی بسیار مفید برای سلامت بانوان
بیشتر بدانید : 6 اتفاق عجیب در بدن زنان
تورم یا تغییر رنگ پستان
تورم پستان می تواند شرایطی عادی باشد. زنان بسیاری پیش از دوره های قاعدگی یا طی بارداری این شرایط را تجربه می کنند. با این وجود، اگر با تورمی غیرعادی یا جدید مواجه هستید، بهترین اقدام مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط است. تورم سریع یا تغییر رنگ (لکه های بنفش یا قرمز) پستان ممکن است نشانه هایی از سرطان پستان التهابی باشند.سرطان پستان التهابی نوعی نادر از سرطان پستان پیشرفته است که به سرعت بروز می کند. البته، عفونت های پستان نیز می توانند موجب علائمی مشابه شوند. مراجعه به پزشک در صورت مواجهه با تغییر رنگ یا اندازه پستان اهمیت دارد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :