داور بین المللی بسکتبال بانوان گفت: مجوز قضاوت در مسابقات برون مرزی برای یکی دو داور ما صادر شده و داوران ما هنوز پشت خط هستند تا مجوز بگیرند و سوت بزنند.

کد مطلب 2101 1399-05-22 11:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
علاوه براین ما داوران خیلی خوبی داریم که بهتر است به آنها اجازه بدهیم، ادامه دهند و ما هم کنارشان باشیم و راهنمایی‌شان کنیم. وی افزود: به نظر من پتانسیل بالای بانوان داور ما همیشه زبانزد مدرسین خارجی بوده است و هر وقت آمده اند، خیلی تعجب کرده و اصلاً فکر نمی‌کردند اینقدر از لحاظ بسکتبال و داوری بالا باشند.

- اخبار ورزشی - مریم صابری در اختتامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان در سال 98 از دنیای قضاوت خداحافظی کرد و به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: هر آمدنی یک رفتنی دارد. علاوه براین ما داوران خیلی خوبی داریم که بهتر است به آنها اجازه بدهیم، ادامه دهند و ما هم کنارشان باشیم و راهنمایی‌شان کنیم.وی افزود: به نظر من پتانسیل بالای بانوان داور ما همیشه زبانزد مدرسین خارجی بوده است و هر وقت آمده اند، خیلی تعجب کرده و اصلاً فکر نمی‌کردند اینقدر از لحاظ بسکتبال و داوری بالا باشند. به نظر من این امر به دلیل حمایت‌هایی است که فدراسیون کرده و به نظر من داوران بسیار با دانشی داریم و توانایی‌های خودشان را نشان می‌دهند.داور بین المللی بسکتبال بانوان سطح رقابت‌های لیگ سال 98 را بالا ارزیابی کرد و اظهار داشت: سال 98 یکی از لیگ‌هایی بود که تقریباً بازیکن‌های خوب در تیم‌ها پخش شده بودند و برای همین بازی‌های قشنگ تری می‌دیدیم. از طرفی پیش بینی تیم‌هایی که روی سکو می‌روند ابتدای لیگ تقریبا کمی سخت و مسابقات خوبی بود. به نظر من سطح داوری‌ها و دانش آنها بالا رفته است. رقابت بین آنها زیاد شده و سعی می‌کنند خودشان را به روز نگه دارند و فدراسیون نیز برای آنها زحمت می‌کشد و داوران هم قدردان این زحمات هستند.وی درخصوص مجوز نگرفتن سهمیه داوران برای قضاوت در مسابقات برون مرزی گفت: مسئله ای پیش آمد که داوران ما نتوانستند سهمیه بگیرند و نقش داوران ما برای مسابقات برون‌مرزی کمرنگ شد. فدراسیون سهمیه داوری بانوان به اشتباه یا هر مورد دیگری از بین رفت و نتوانستند این سهمیه را بگیرند و در بازی‌های آسیایی یا مسابقات برون مرزی سوت بزنند و این امر باعث شد بانوان داور ضرر کنند الان هم هنوز داوران ما در کلاس‌هایی که باید شرکت می‌کردند که گذاشته نشده است تا بتوانند خودشان را به آن سطح برسانند و مجوز سوت زدن در آن بازی‌ها را بگیرند.صابری با اشاره بر پشت خط ماندن داوران برای قضاوت در مسابقات برون مرزی خاطرنشان کرد: هنوز مجوز قضاوت در مسابقات برون مرزی برای یکی دو داورهای ما صادر شده است و  داوران ما هنوز پشت خط هستند تا مجوز صادر شده تا بتوانند سوت بزنند. کلاس‌هایی برای به روز شدن داوران هست که داوران ما نتوانستند در این کلاس شرکت کنند بنابراین جزو داوران فعال فدراسیون نیستند.فرهادی‌زاد: بسکتبال بانوان را حمایت می‌کنیم    R1435/P1435/S3,31,32/CT1 واژه های کاربردی مرتبط بسکتبال بیشتر بخوانید... عبدالوند: یکی از بهترین فصل‌های بسکتبالی‌ام در گرگان رقم خورد/ نایب قهرمانی ما دلیلی بر ناتوانی در کسب قهرمانی نبود


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :