چندش‌آورترین غذاهای دنیا را بشناسید/ از سوسیس خون تا کیک ماهی+ تصاویر

کد مطلب 12051 1399-10-23 11:02
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
چندش‌آورترین غذاهای دنیا را بشناسید/ از سوسیس خون تا کیک ماهی+ تصاویر سبک زندگیدر این مطلب با غذاها و خوراکی‌هایی آشنا خواهید شد که از نظر بسیاری از مردم ممکن است چندش آور تلقی شوند.

الهه صالحی: در هر قسمت از کره زمین مردم ذائقه متفاوتی دارند و ممکن است چیزی مورد پسندشان باشد و طعمش را دلپذیر بدانند که مردمی در جایی دیگر از کره زمین آن غذا را چندش آور بدانند. در کنار ذائقه فرهنگ، تاریخ و تمدن یک سرزمین نقش زیادی در خوراک و غذاهای سنتی مردم ایفا می‌کند. در ادامه برخی از این خوراکی‌ها را که به عقیده برخی ممکن است چندش آورترین باشند، می‌خوانید.
شیراکو، ژاپن واژه شیراکو در زبان ژاپنی به معنای بچه‌های سفید است اما این اسم به عنوان غذا به کیسه اسپرم ماهی اتلاق می‌شود. این غذا دستور تهیه خاصی ندارد و معمولا کیسه اسپرم قلابچه ماهی یا بادکنک ماهی را به صورت خام می‌خورند. گفته می‌شود این غذا طعم خامه‌ مانندی دارد.

چشم ماهی تن، ژاپن اساسا هیچ بخش ماهی تن در ژاپن دور ریختنی محسوب نمی‌شود. به همین دلیل در سوپر مارکت‌های ژاپن به راحتی می‌توان آن را پیدا کرد. تهیه آن هم ساده است؛ آن را جوشانده و بخارپز کرده و با سیر و سس سویا می‌خورند.

بالوت، فیلیپین بالوت که غذایی خیابانی در فیلپین محسوب می‌شود، در واقع جنین نیمه رشد کرده اردک است که زنده زنده در تخم خود جوشانده و با نمک و سرکه خورده می‌شود. 

 رتیل‌های ترد، کامبوج
ممکن است تعداد بسیار کمی از مردم در دنیا باشند که با دیدن رتیل به جای اینکه اشتهایشان کور شود، گرسنه شوند! اما شاید جالب باشد بدانید که این عنکبوت‌ها سال‌ها پیش توسط کامبوجیایی که تحت رژیم خمر سرخ گرسنه بودند خورده شدند و پس از آن در بین مردم این کشور محبوب شده و حالا به عنوان میان وعده در سراسر این کشور سرو می‌شوند. گفته می‌شود که طعمی مشابه خرچنگ دارند.

سوپ تخم مورچه سفید، لائوس این سوپ ترکیبی از تخم مورچه، جنین‌های مورچه سفید و مقادیر کمی از خود مورچه به عنوان طعم دهنده است و گفته می‌شود اگر معده‌تان از پس هضم کردن آن بربیاید، ظاهرا آنقدرها هم طعم بدی ندارد.

ژله بینی گوزن شمالی، کانادا بریدن بینی گوزن شمالی شاید انتخاب اغلب مردم نباشد! اما کانادایی‌های ماجراجو آن را با روش‌های خاص پخت و پز و اضافه کردن ادویه به شکل ژله در میاورند. این ژله واقعا به اندازه اسمش بد است.
کاسو مارسو، ایتالیا این خوراکی که به عنوان پنیر فاسد شناخته می‌شود از نوعی پنیر تهیه می‌شود که خراب شده است. مدتی بعد از خراب شدن پنیر به آن لاروهای مگس پنیر اضافه می‌کنند و پس از مدتی کرم‌ها از لارو بیرون می‌آیند و در پنیر سوراخ‌هایی ایجاد کرده و چربی‌ها را هضم می‌کنند. جالب است بدانید که این پنیر به همراه کرم‌های زنده درونش خورده می‌شود.

هاکارل، ایسلند تهیه این غذا چندان کار راحتی نیست. برای تهیه آن باید ابتدا گوشت کوسه گرینلندی را در گودالی کم عمق قرار داده و با سنگ و شن پوشاند و اجازه داد دو تا سه ماه بماند. سپس آن را به صورت نواری برش داده و چند ماه دیگر خشک می‌کنند. برای سرو این غذا به کسانی که اولین بار است آن را تست می‌کنند توصیه می‌شود که بینی خود را با دست نگهدارند و سعی کنند از بوی بد آن خفه نشوند.

 تخم مرغ هزار ساله، چین اگر یک تخم مرغ فاسد پیدا کنید، آن را می‌خورید؟ احتمالا جواب شما منفی است اما جواب شخصی در چین باستان این نبود و همین سبب ایجاد غذایی به نام تخم مرغ هزارساله شد. برای تهیه این غذا، تخم مرغ‌ها ماه‌ها در خاک رس، خاکستر و نمک مدفون می‌شوند. این تخم‌ها رنگ سبزی دارند به شدت بوی گوگرد می‌دهند.

پای استارگیزی، انگلیس ترکیب شیرینی و  ماهی شاید برای اغلب مردم جالب نباشد اما برای مردم انگلیس پیشینه‌ای تاریخی داشته و در شبی خاص سرو می‌شود.

پودینگ سیاه
این غذا که در واقع با خون و چند نوع طعم دهنده دیگر تهیه می‌شود، در بسیاری از نقاط دنیا سرو می‌شود و افراد بسیاری طرفدار این غذا هستند.

تمساح، استرالیا ، جنوب شرقی آسیا و آفریقا در حالت عادی تمساح باعث ترس بسیاری از افراد می‌شود و شاید باورش سخت باشد برخی نه تنها از این حیوان نمی‌ترسند که طعم آن را دوست دارند! ظاهرا طعم گوشت این حیوان چیزی بین طعم مرغ و خرچنگ است.

قلب مار کبری ویتنام این مورد شاید یکی از دلخراش‌ترین خوراکی‌ها باشد. ویتنامی‌ها برای تهیه این غذا قلب مار کبری را در حالی که مار هنوز زنده است در می‌آورند و وقتی همچنان در حال تپیدن است در لیوان نوشیدنی خود می‌اندازند.

منبع: roughguids

۴۷۲۳۲


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :