افتتاح آکادمی تخصصی پاورلیفتینگ بانوان + عکس

کد مطلب 12811 1399-10-30 12:53
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
افتتاح آکادمی تخصصی پاورلیفتینگ بانوان + عکس

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح آکادمی تخصصی پاورلیفتینگ بانوان امروز (سه‌شنبه) در مجتمع کشتیرانی برگزار شد.
در این مراسم عبدالحمید احمدی، معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، طهماسبی مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و تعدادی از ورزشکاران و مسئولان حضور داشتند.
واکنش فدراسیون کشتی به انتخاب نصیرزاده به عنوان رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش انداماین مراسم قرار بود از ساعت 10 آغاز شود، اما با یک ساعت تأخیر شروع شد. همچنین افراد زیادی در سالن کوچک محل برگزاری مراسم حضور داشتند که نگرانی‌هایی را درباره عدم رعایت فاصله اجتماعی به‌وجود آورده بود.
امروز همچنین قرار بود مراسم رونمایی از لباس پاورلیفتینگ بانوان نیز انجام شود، اما این برنامه لغو شد.
 عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در حاشیه این مراسم گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کمک‌های مومنانه، این مراسم برگزار شد. قشر زیادی از ورزشکاران و باشگاه داران دچار ورشکستگی شدند، بر همین اساس خیلی از قهرمانان جهان امروز تا حد بضاعت کمک کردند و بسته‌های معیشتی تهیه شد. این قهرمانان الگو هستند و امروز کار نمادین انجام دادند.
وی ادامه داد: کمیته پیشکسوتان برخی از باشگاه‌ها و ‌نیازمندان را شناسایی کرده و سیصد بسته توسط فدراسیون تهیه شده است. البته خود ورزشکاران نیز بسته‌های دیگری را تهیه و اقدام به توزیع کرده‌اند.
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره افتتاح آکادمی تخصصی پاورلیفتینگ بانوان گفت: بانوان چند سال است که پاورلیفتینگ انجام می‌دهند. چندی قبل با فعالیت رسمی این رشته در بخش بانوان موافقت و امروز هم آکادمی تخصصی پاورلیفتینگ بانوان در کشور افتتاح شد.
همچنین عبدالحمید احمدی اظهار داشت: جامعه ورزش در کمک به نیازمندان در دوران شیوع ویروس کرونا سربلند بود. از همان ابتدای شروع ویروس منحوس اتفاقات تلخ اقتصادی و معیشتی رخ داد، از جمله خود باشگاه‌های ورزشی ما هم از این اتفاق جدا نبودند.
وی افزود: پاورلیفتینگ جزو رشته‌های پرطرفدار محسوب می‌شود که انتظار می‌رود در آینده شاهد رشد و پیشرفت این ورزش باشیم. ما حساسیتی روی فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی نداریم و اصل این است که مجموعه ورزش ما پاک باشد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :