زنان به‌طور طبیعی اساسی‌ترین فعالیت‌های آفرینش را به‌عهده دارند در این رابطه "فرزندآوری" یکی از بزرگترین مجاهدت‌ها و وظایف زنان است که به جامعه‌سازی و تمدن‌سازی منجر می‌شود؛ دنیای غرب این جرم بزرگ را دارد که این نقش را تضعیف کرده است.

کد مطلب 2185 1399-06-03 09:23
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
بی‌شک در امر رشد فرزند، پدر و مادر هر دو مسئولیت دارند اما در این میان، مسئولیت مادر بیشتر و سنگین‌تر است. دامن مادر، بزرگ‌ترین مدرسه‌ای است که بچه در آن‌جا تربیت می‌شود؛ آن‌چه‌ بچه از مادر می‌شنود‌، غـیر‌ از آن چیزی است که از معلم می‌شنود؛ بچه در دامن مادر بـهتر تـربیت می‌شود تا در جوار پدر، مادر بودن یک‌ وظیفه انسانی و الهی است؛ شخصیت هر فرزندی در خانواده شکل می‌گیرد زیرا فرزند تا سن هفت‌سالگی، بیشترین زمان را کنار مادر خود سپری می‌کند.

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نگاه "اسلام" به زن، نگاهی جامع است که هم ارزش‌های الهی و هم منطق انسانی، در آن لحاظ شده است؛ اسلام زن را رکن اصلی اجتماع می‌داند که سرنوشت و صلاح و فساد جامعه به‌دست اوست.بی‌شک در امر رشد فرزند، پدر و مادر هر دو مسئولیت دارند اما در این میان، مسئولیت مادر بیشتر و سنگین‌تر است.دامن مادر، بزرگ‌ترین مدرسه‌ای است که بچه در آن‌جا تربیت می‌شود؛ آن‌چه‌ بچه از مادر می‌شنود‌، غـیر‌ از آن چیزی است که از معلم می‌شنود؛ بچه در دامن مادر بـهتر تـربیت می‌شود تا در جوار پدر، مادر بودن یک‌ وظیفه انسانی و الهی است؛ شخصیت هر فرزندی در خانواده شکل می‌گیرد زیرا فرزند تا سن هفت‌سالگی، بیشترین زمان را کنار مادر خود سپری می‌کند.مقام معظم رهبری در این باره اظهار داشته‌اند «هرجا سخن از تضعیف خانواده است، نقش این بخشِ مهم نادیده گرفته شده. هرجا سخن از بی‏‌اعتنایی به هنر مادری و هنر تربیت فرزند در آغوش پرمهر و محبت مادر است، این نقش نادیده گرفته شده. دنیای غرب این جرم بزرگ را دارد که این نقش را تضعیف کرده و در مواردی نادیده گرفته است. بخشی از بزرگی این گناه به این مربوط است که این حرکت فاجعه‏‌آمیزی را با نام «حمایت از زن» انجام می‌‏دهد؛ در حالی‏ که این حمایت از زن نیست؛ این خیانت به زن و خیانت به انسان است.»در این رابطه،‌ کلیپ زیر با اشاره به اینکه جامعه‌سازی و تمدن‌سازی از زنان آغاز می‌شود به اهمیت نقش زنان در تداوم نسل و فرزندآوری پرداخته است:  اساس تشکیل فرآیند رشد و تکامل شخصیت افراد از خانواده شکل می‌گیرد، از این جهت خانواده در مباحث جمعیتی نیز مقوله‌ای بسیار مهم و تأثیر‌گذار است؛ سیر تحولات جمعیت و آمارهای جمعیتی نشان می‌دهند که متأسفانه خانواده ایرانی در طول سه چهار دهه اخیر، روند کوچک شدن و کاهش تعداد اعضای خانواده را طی کرده است، به این معنی که الگوی خانواده  ایرانی در حال تغییرات جدی است!گزارش| زنگ خطر کاهش جمعیت در فارس به صدا درآمد‌ / بلایی که تک‌فرزندی سر کودکانمان می‌آوردکاهش 12.5درصدی تعداد موالید کشور در عرض یک سال!/ شعارسرایی در زمینه ازدواج و فرزندپروری اثربخش نیست!فیلم کوتاه/ "کم‌فرزندی" و رنج دوچندان "تنهایی" دوران سالمندی!+ R1534/P/S2,18,1417/CT1 واژه های کاربردی مرتبط کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری کاهش جمعیت بیشتر بخوانید... نشست تخصصی "نهادهای حکومتی و فاجعه جمعیت" در قم برگزار شد


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :