خوشقدم: باید خون تازه‌ای به بدنه کاراته تزریق شود/ عباسعلی به کاراته وان استانبول اعزام نمی‌شود

کد مطلب 13123 1399-11-03 02:08
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان اظهار داشت: قرار است مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شود تا خون تازه‌ای به بدنه کاراته تزریق شود.

- اخبار ورزشی - سمانه خوشقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص منفی شد تست دوم PCR خود اظهار داشت: بعد از مثبت شدن تست اولم با توجه به عدم وجود علائم مجددا تست کرونا دادم و خوشبختانه جواب تست دوم آنتی بادی و کرونا منفی بود. پیش از این قرار بود اردوی ما یک هفته‌ای باشد که متاسفانه تعطیل شد و حالا اردوی سوم را در زمان برگزاری اردوی چهارم استارت خواهیم زد.
وی در خصوص شرایط ملی‌پوشان در اردوهای گذشته عنوان کرد: خدا را شکر با ارتباطات بسیار خوبی که با مربیان باشگاهی بچه‌ها داریم حتی در مدت زمان طولانی تعطیلی اردوها نیز بچه‌ها با هماهنگی کادر فنی و مربیان باشگاهی تمرینات میدانی و کاراته خود را انجام داده بودند. بعد از مثبت اعلام شدن تست اولم نیز بچه‌ها به باشگاه‌های خود بازگشتند و برنامه تمرینی برای مربیان باشگاهی آنها ار سال شد و این عزیزان با زحمات خود این برنامه‌ها را اجرایی خواهند کرد. خدا را شکر بچه‌ها در شرایط خوبی هستند و قطعا تا زمان مسابقات با توجه به انگیزه بالای آنها به آمادگی خواهند رسید.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص حضور ملی‌پوشان در کاراته وان استانبول گفت: با توجه به تعویق لیگ جهانی لیسبون و حذف مسابقات لیگ جهانی باکو، اولین مسابقه ما کاراته وان ترکیه است که از تاریخ 21 تا 23 اسفندماه برگزار خواهد شد. بازیکنان ما تقریبا یک سال است که به روی تاتامی نرفتند و هیچ مسابقه‌ای نداشتند و حتماً در این رقابت‌های حضور خواهیم داشت.
خوشقدم در پاسخ به این سوال که حمیده عباسعلی در کاراته وان استانبول حضور خواهد داشت، گفت: حمیده عباسعلی خدا را شکر شرایط خوبی دارد و می‌تواند در تمرینات و مسابقات شرکت کند اما با توجه به اینکه قصد داریم بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت بازگشت خوبی داشته باشد، او را به مسابقات کاراته وان ترکیه اعزام نخواهیم کرد. به همین دلیل برنامه آماده‌سازی او نیز به گونه‌ای طراحی شده است که فعلاً به حداکثر سرعت  و آمادگی خود نرسد و برای رویدادهای آینده آماده شود.
وی در خصوص دعوت بازیکنان جدید به اردوی تیم ملی گفت: متاسفانه تیم موفق پایه‌های ما با وجود موفقیت در مسابقات آسیایی و المپیک به رویدادی اعزام نشدند و انگیزه‌ها اکثراً  آنها از بین رفته است اما به دنبال این هستیم از نیروهای خوب که با وجود سن کم، باتجربه هستند و همینطور دختران قهرمان دیگر بزرگسال در اردو استفاده کنیم تا برای آنها انگیزه ایجاد کنیم. به هر حال باید خون تازه‌ای به بدنه کاراته تزریق شود و قرار است انتخابی تیم ملی کاراته برگزار شود. حضور بازیکنان جدید در اردو گذشته صرفاً جهت تمرین و ایجاد انگیزه بود وقطعاً  با برگزاری انتخابی،قهرمانی به اردوها دعوت خواهند شد که در انتخابی حضور داشته باشند.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص شرایط رزیتا علیپور و سارا بهمنیار گفت: خدا را شکر هر دو در شرایط خوبی قرار دارند و به امید خدا تا زمان برگزاری مسابقات به شرایط ایده‌آل خواهند رسید. ما نیاز داریم که حتماً در یک مسابقه تدارکاتی حضور داشته باشیم. در گذشته می‌توانستیم رقبای خود را  آنالیز و تحلیل کنیم، اما در حال حاضر زمان زیادی از برگزاری آخرین مسابقات گذشته است و همانطور که بازیکنان ما در حال تغییر هستند، احتمال دارد بازیکنان رقیب نیز این شرایط را داشته باشند. شرایط برای همه یکسان است و برنامه‌ریزی‌های ما  کسب دو سهمیه باقی مانده بخش بانوان است. امیدواریم ایران با حداکثر سهمیه در بخش آقایان و بانوان موفق ظاهر شود.
تست دوم کرونای خوشقدم منفی شدجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :