کهرنگی: هیچ ورزشکاری در فدراسیون تیراندازی حاشیه امن ندارد/ ثبت یک رکورد ملاک نیست

کد مطلب 13511 1399-11-06 12:05
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
کهرنگی: هیچ ورزشکاری در فدراسیون تیراندازی حاشیه امن ندارد/ ثبت یک رکورد ملاک نیست

- اخبار ورزشی - بدرالملوک کهرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص برگزاری لیگ برتر تفنگ و تپانچه و سطح تیم‌های حاضر در این مسابقات اظهار داشت: درست است که در وضعیت شیوع کرونا قرار داشتیم و تمرینات و فعالیت‌ها کمتر بود ولی تیراندازان از آنجا که می‌دانستند لیگ برگزار می‌شود، تمرینات خود را انجام می‌دادند. فدراسیون منتظر هماهنگی‌های لازم برای برگزاری لیگ بود و بنا داشتیم این مسابقات مهر ماه آغاز شود. در هر صورت ورزشکاران حرفه‌ای در هر شرایطی خود را آماده نگه می‌دارند.
وی افزود: سطح لیگ برتر در این فصل بسیار بالاست و ورزشکاران المپیکی نیز در لیگ حضور دارند و با حریفان خوبی رقابت می‌کنند. در هفته اخیر دیدیم که الهه احمدی بسیار عالی تیراندازی کرد و نفر اول شد. این در شرایطی است که وی ترجیح داد در اردو نباشد و کمی استراحت و به صورت انفرادی تمرین کند و در نهایت رکورد خیلی خوبی را ثبت کرد. فاطمه کرم‌زاده نیز رکورد 633.2 را ثبت کرد که عدد خوبی است.
نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در خصوص جایگاه لیگ در امر استعدادیابی و اینکه آیا این موضوع از سوی فدراسیون و کادر فنی مورد توجه خواهد بود یا نه، عنوان کرد: همه اصرار و پافشاری ما برای برگزاری لیگ در این شرایط دقیقاً به همین دلیل بود. برای اینکه هم چهره‌های جدید شناخته شوند و هم ورزشکاران المپیکی در جریان مسابقات قرار گیرند. در این فصل لیگ رکوردهایی ثبت می‌شود که قابل توجه است ولی باید به یاد داشت که ثبت یک رکورد برای یکبار ملاک نیست.
کهرنگی در خصوص اینکه در مسابقات تفنگ آزاد و همچنین مسابقات دیگر توتونچی همواره جزو فینالیست‌ها بوده و آیا به تیم ملی اضافه خواهد شد، گفت: توتونچی چهره جدیدی در تیراندازی نیست و سال گذشته هم به مسابقات قطر اعزام شد اما سهمیه نگرفت. بعد از آن در برنامه فدراسیون المپین‌ها به آلمان اعزام شدند تا فشنگ وارد و سلاح‌های خود را تجهیز کنند. در ادامه کرونا شیوع پیدا کرد و خود به خود اردوها برای تیراندازان المپیکی برگزار شد. توتونچی تمرینات خوبی دارد و با استعداد است. در مجموع ورزشکاران باید در رکوردها به یک عددی برسند تا وارد اردو شوند. سیاست‌هایی را در این خصوص داریم که در میان مدت اجرا خواهد شد.
نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه سهمیه تیراندازی به نام کشور است نه ورزشکار و آیا پشتیبانی برای المپین‌ها در صورت افت رکورد، مصدومیت، دوپینگ و یا موارد دیگر در تیم ملی وجود دارد، به تسنیم گفت: همین حالا هم ما در تمرینات و اردوها، تیراندازان پشتیبان داریم. هیچ ورزشکاری در فدراسیون تیراندازی حاشیه امن ندارد. نگاه ما فقط المپیک نیست و پشتیبان‌ها و المپین‌ها به بازی‌های آسیایی نیز توجه دارند.
وی در خصوص عملکرد تیراندازان المپیکی و سایر تیراندازان در لیگ یادآور شد: نتایج مسابقات آزاد و لیگ کنار هم قرار می‌گیرد. برای مثال رکوردها و عملکرد الهه احمدی کنار نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده گذاشته می‌شود و تکرار این نتایج حتی ممکن است که باعث شود المپین‌ها در مقابل سایر تیراندازان کم بیاورند. در مورد چهره‌های جدید حاضر در لیگ نیز برخی از مربیان درخواست دادند که تست دوپینگ گرفته شود اما اگر درخواست این تست را هم بدهیم تنها از نفرات اول تا سوم نمونه‌گیری می‌شود. باید تدبیری اندیشیده شود که از چهره‌های جدید لیگ نیز نمونه‌گیری صورت گیرد.
وی گفت: در مجموع باید بگویم که لیگ و مسابقات آزاد به این دلیل برگزار می‌شود که رکوردها و نتایج در جدول قرار داده شود و اگر رکورد تیراندازی بالاتر باشد قطعاً سرمربی تیم ملی در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.
آغاز اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان کامپوند از امروزجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :