سروی: به لحاظ کمی نمی‌توانیم لیگ را با سال‌های گذشته قیاس کنیم/ کادر فنی حق بررسی اوزان اعزامی را دارد

کد مطلب 13636 1399-11-07 11:29
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: شرایط کرونایی و محدودیت حضور تیم‌ها باعث شده که به لحاظ کمی نتوانیم لیگ امسال را با سالیان گذشته قیاس کنیم.

- اخبار ورزشی - زهرا سروی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سطح کیفی رقابت‌های لیگ برتر تکواندو بانوان اظهار داشت: خدا را شکر بعد از نزدیک به یک سال دوری از حال و هوا و فضای مسابقات، شرایط به گونه‌ای پیش رفت که فدراسیون تکواندو توانست مجوز لازم را برای برگزاری مسابقات لیگ را دریافت کند. در روزهای پایانی هفته گذشته و در دو روز میزبان جام کوثر بودیم و به امید خدا در هفته آینده نیز قرار است مسابقات رده سنی نوجوانان (جام آینده سازان) را برگزار کنیم.  
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو تصریح کرد: علاوه بر توجه به بخش فنی، رعایت پروتکل‌ها کار زیادی را برای برگزاری مسابقات ایجاد کرده بود اما جذابیت شروع مجدد لیگ و باعث شده بود تا سختی کار کمتر دیده شود. حُسن‌های برگزاری مسابقات زیاد بود و ایرادت کوچکی نیز وجود داشت که طبیعی بود اما در مجموع آغاز دوباره مسابقات برای ورزشکاران، مربیان، کادر برگزاری و اجرایی و داوران مفید بود.
وی در خصوص تاثیر تعطیلی یک ساله مسابقات گفت: البته بچه‌های ملی‌پوش توانمندی فنی خود را به رخ حریفان کشیدند اما طبیعی بود که شرایط فنی بچه‌ها حتی آنهایی که تمرینات خود را دنبال می‌کردند با زمان تمرین در باشگاه‌ها  متفاوت بود و اصلا نمی‌شود منکر این موضوع شد. با این حالی این موضوع همه چیز را تحت الشعاع قرار نداد و کسانی که تکواندو را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند تمرینات خود را رها نکرده بودند و برخی از بچه‌ها نیز به لحاظ بدنسازی خیلی جدی تمرین نداشتند که این موضوع مشهود بود.
سروی در خصوص عملکرد تیم‌ها گفت: به لحاظ کمی نمی‌توانم لیگ امسال را با سال‌های قبل مقایسه کنیم. در لیگ‌های گذشته بعد از سالیان سال به سمت و سویی رفته بودیم که ملی‌پوشان و ورزشکاران شاخص بین تیم‌ها تقسیم شده بودند اما در لیگ امسال شرایط اصلا قابل قیاس با گذشته نبود و شرایط پیش آمد که دوست داشتیم لیگ برگزار شود.
وی افزود: همین موضوع باعث شده بود که ورزشکاران ملی‌پوش در تمام تیم‌ها تقسیم نشوند. یک تیم تمام تکواندوکاران شاخص و ملی‌پوشان را داشت و یک تیم با نگاهی به جوانگرایی ارنج خود را بسته بود. تیم سیستان و بلوچستان نیز حضورش برای ما ارزشمند بود و با شرایط خیلی سخت در مسابقات حاضر شده بودند و در مجموع لیگ ویژگی‌های برگزاری مسابقات در شرایط کرونایی را داشت.
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در خصوص اینکه برگزاری مسابقات لیگ تاثیری در انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه خواهد داشت، گفت: این موضوع در حیطه اختیارات کادرفنی است اما  ابهاماتی در یک وزن برای کادرفنی وجود دارد و قرار است تا آخر بهمن ماه که برای معرفی نفرات فرصت داریم, نیم‌نگاهی به سایر اوزان المپیکی داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: مانند خیلی از کشورها این فرصت برای ما که بچه‌ها را در رویدادهای تدارکاتی محک بزنیم وجود نداشت و حتی لیگ مستمری نیز نبود که بگویم بچه‌ها چند هفته بازی کنند تا بازخورد دریافت کنیم. بنابراین مجبور بودیم به لیگ بسنده کنیم تا متوجه وضعیت بچه‌ها شویم. تا زمان اعلام نهایی اوزان، کادرفنی تیم بانوان این حق را دارد که به جهت حفظ جایگاه تکواندو بانوان و حساسیت کسب سهمیه تا لحظه آخر روی این قضیه بررسی داشته باشند و خروجی تصمیم به نفع تکواندو بانوان باشد.
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در خصوص زمان اعلام ترکیب مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بعد از یک سال که عملاً اردو نداشتیم نمی‌توانیم بگویم هر کسی که در اردو قبلی حضور داشته است در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشد. قطعاً بدون تردید عملکرد ورزشکار است که ارنج اصلی تیم را تشکیل خواهد داد. قرار است کادر فنی روی 12 ورزشکار حاضر در اردو دو هفته جمع‌بندی داشته باشد و بعد از آن ارنج تیم برای مسابقات قهرمانی آسیا را مشخص کنند.
کمرانی: احتمال تغییر اوزان اعزامی به مسابقات کسب سهمیه وجود دارد/ لیگ فرصت خوبی برای رصد بازیکنان بودجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :