قوی شدن استخوان و دندان‌ها با «شیر بادام»

کد مطلب 2539 1399-06-15 13:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مجله دلتا/ اگرچه شیر بادام لزوما تمام خواص غذایی بادام را در خود نگه نمی‌دارد، اما به طور قطع می‌تواند در یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد. علاوه بر ارائه چندین ماده مغذی مهم ، ممکن است با برخی فواید سلامتی از جمله عملکرد بهبود یافته مغز تا افزایش سلامت استخوان و حتی فراتر از آن مرتبط باشدمجله دلتا/ اگرچه شیر بادام لزوما تمام خواص غذایی بادام را در خود نگه نمی‌دارد، اما به طور قطع می‌تواند در یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد. علاوه بر ارائه چندین ماده مغذی مهم ، ممکن است با برخی فواید سلامتی از جمله عملکرد بهبود یافته مغز تا افزایش سلامت استخوان و حتی فراتر از آن مرتبط باشد. 

فواید سلامتی شیر بادام
پیشگیری یا مدیریت برخی از سرطان ها 
برخی تحقیقات نشان می‌دهد که شیر بادام و اجزای تشکیل دهنده آن می‌تواند به طور بالقوه به پیشگیری از سرطان کمک کند. به دلیل وجود چربی‌‌های تک غیر اشباع، تغذیه با شیر بادام همچنین می‌تواند نقش مهمی در پبشگیری از سرطان آندومتر داشته باشد.

کاهش وزن
شیر بادام در هر وعده، کالری بسیار کمی دارد، و این باعث می‌شود که یک افزودنی عالی برای رژیم کاهش وزن در نظر گرفته شود. در مقایسه با شیر بز که هر وعده آن دارای ۱۶۸ کالری است، شیر بادام در هر وعده به طور متوسط دارای ۴۰ کالری است.

سلامت قلب
شیر بادام مملو از چربی‌های سالم از جمله چربی‌های تک حلقه‌ای و چند حلقه‌ای است. با جایگزین کردن چربی‌های اشباع شده در رژیم غذایی خود به جای چربی‌های غیر اشباع، می‌توانید به محافظت از قلب در برابر بیماری‌های قلبی عروقی کمک کنید. این چربی‌ها همچنین نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به اختلال خوشه‌ای به نام سندرم متابولیک ایفا می‌کنند.

استحکام و قوی شدن دندان و استخوان 
آیا شیر حیوانی را از رژیم غذایی خود حذف کرده‌اید و نگران آسیب رسیدن به استخوان‌ها و دندان‌های خود هستید؟ نگران نباشید. اگر چه شیر بادام به اندازه شیر گاو دارای ویتامین D یا پروتئین نیست، اما شیر بادام منبع خوبی از کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که در حفظ سلامتی استخوان‌ها نقش مهم و اساسی دارند.

کند کردن روند آلزایمر
به طور خاص می‌توان گفت که ویتامین E نقش مهمی در کند کردن علائم بیماری آلزایمر و پیشگیری از بروز زوال شناختی در طول زمان ایفا می‌کند. شیر بادام یک منبع عالی از این ماده مغذی مهم است و هر فنجان شیر بادام در حدود ۵۰ درصد از کل مقدار روزانه ویتامین E را تامین می‌کند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :