شستن لباس‌ها در لباس شویی در ایام کرونا

کد مطلب 2606 1399-06-16 14:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

خراسان/ شستن لباس ها در ماشین لباس شویی میکروب‌ها از جمله ویروس‌ها را نمی‌کشد، اما مورد ثابت‌شده‌ای از این که کسی از لباس کرونا گرفته باشد، وجود ندارد.
 بنابراین نیازی به ضدعفونی کردن نیست و شستن معمولی کافی استخراسان/ شستن لباس ها در ماشین لباس شویی میکروب‌ها از جمله ویروس‌ها را نمی‌کشد، اما مورد ثابت‌شده‌ای از این که کسی از لباس کرونا گرفته باشد، وجود ندارد.
 بنابراین نیازی به ضدعفونی کردن نیست و شستن معمولی کافی است. شستن لباس‌ها، ماسک‌های پارچه‌ای، ملافه‌ها، حوله‌ها و دیگر پارچه‌ها با بالاترین دمای قابل‌قبول در ماشین لباس شویی و در صورت امکان خشک کردن کافی است.
 
اگر فرد مبتلا به کرونا در منزل هست 
اما اگر کسی در خانواده شما دچار بیماری کووید-۱۹ باشد، قضیه جدی‌تر می‌شود و باید احتیاط بیشتری کنید. هنگام برداشتن لباس‌ها، ملافه‌ها و دیگر اقلام پارچه‌ای مربوط به بیمار از دستکش  استفاده کنید. لباس ها و ملافه های مربوط به بیمار را نتکانید، چرا که ممکن است باعث انتشار ویروس در هوا و در سطوح اطراف شوند.در صورت امکان، از ماده سفیدکننده در ماشین لباس شویی استفاده و پارچه‌های آلوده را با بالاترین درجه ممکن خشک‌کن خشک کنید. دست‌هایتان را پس جابه جایی و شستن لباس‌های آلوده بشویید. 
 
ویروس به حرارت خشک کن حساس است 
استفاه از خشک‌کن حرارتی از این لحاظ سودمند است که ویروس کرونا به حرارت حساس است. اگر بخواهید همه ویروس‌ها و باکتری‌ها را به طور کامل از بین ببرید، باید آن‌ها را برای چند ساعت در دمای بسیار بالا خشک کنید، اما ‌خشک‌کن‌های معمولی هم شمار کلی باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در پارچه را کاهش می‌دهند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :