تبعیض جنسیتی در انگلیس؛ زنان مدیر ۶۶ درصد کمتر از همتایان مرد خود حقوق دریافت می‌کنند!

کد مطلب 17780 1399-12-12 12:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق بررسی‌های انجام شده, زنانی که در کشور انگلیس دارای سمت مدیریت شرکت‌های مالی هستند, ۶۶ درصد کمتر از همتایان مرد خود حقوق دریافت می‌کنند!

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نتایج تحقیقات جدید در انگلیس نشان داد که علی‌رغم افزایش تعداد زنان در هیئت مدیره شرکت‌ها در سال‌های اخیر، مدیران زن در بزرگترین شرکت‌های خدمات مالی انگلیس به طور متوسط ​​66 درصد کمتر از همتایان مرد خود درآمد دارند!
پایگاه خبری "گلوبال تایمز" در این باره نوشت طبق تحقیقات جدید که در روز دوشنبه, 1 مارس منتشر شد, اعضای هیئت مدیره زنان در سال 2020 به طور متوسط ​​247،100 پوند (349،720 دلار) در سال درآمد داشتند در حالی که همتایان مذکر آنها 722،300 پوند درآمد داشتند.
این مطالعه توسط شرکت حقوقی "Fox & Partners" که شکاف حقوق و دستمزد در شرکت‌های مالی انگلیس را بررسی می‌کند, انجام شده است؛ این شرکت با بررسی 350 شرکت مالی در انگلیس نتایج خود را منتشر کرده است.
طبق گزارش "Hampton-Alexander Review"، یک نهاد مستقل که به بررسی تنوع جنسیتی در شرکت‌ها پرداخته است, در پنج سال گذشته تعداد زنان در هیئت مدیره‌های این 350 شرکت 50 درصد افزایش داشته و در سال 2020 به 1026 نفر رسیده اما هنوز اختلاف درآمدی بین زنان و مردان قابل توجه است!
"فلیشیا ویلو" رئیس گروه حقوق زنان جامعه "فاوست" در انگلیس که درگیر این گزارش نبود، گفت: «این ارقام تکان‌دهنده ثابت می‌کند که شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی در انگلیس در حال افزایش است؛ زنان در نقش‌های اصلی وجود ندارند و کسانی که این نقش را انجام داده‌اند اغلب از مردان کمتر دستمزد می‌گیرند.»
یک سال پیش، انگلیس نیاز به گزارش شرکت‌ها در مورد شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی در کارگران خود را به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا متوقف کرد؛ اقدامی که دولت گفت تلاش برای پرداخت عادلانه زن و مرد را از بین نمی‌برد.
در سال 2020 مردان به طور متوسط ​​15.5 درصد بیشتر از زنان در انگلیس درآمد داشتند که طبق اطلاعات رسمی این رقم در سال 2019, 17.4 درصد بوده است.
انتشار تصاویر خصوصی 574 دختر جوان توسط مرد انگلیسی + عکس متهمبیش از 10000 شهروند انگلیسی تبدیل به "انسان سگ‌نما" شده‌اند! + تصاویرجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :