هاشمی: ترجیح می‌دادم زمینه اعزام المپیکی‌ها به جام جهانی هند فراهم می‌شد

کد مطلب 18089 1399-12-15 10:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هاشمی: ترجیح می‌دادم زمینه اعزام المپیکی‌ها به جام جهانی هند فراهم می‌شد

- اخبار ورزشی - الهام هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص جام‌جهانی تیراندازی در هند و اینکه آیا احتمال دارد این مسابقات لغو شود، اظهار داشت: تا این لحظه   قرار است که مسابقات برگزار شود. فدراسیون جهانی در نظر دارد امتیاز رنکینگ مارچ 2020 را با امتیاز رتبه ورزشکاران در مسابقات هند جمع کند و رنکینگ نهایی برای اعطای سهمیه المپیک از طریق رنکینگ جهانی را مشخص کند. هرچند باتوجه با مسابقات توزیع سهمیه باقیمانده در اروپا سهمیه رنکینگ بعد از این مسابقات اعطا می‌شود.
وی در خصوص مسابقات کره جنوبی گفت: کره جنوبی اعلام کرده ورزشکاران باید دو هفته در قرنطینه باشند لذا این مسابقات تا زمان لغو این قانون به تعویق افتاده است.
سرمربی تیم تفنگ کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا بعد از جام جهانی هند و تا قبل از المپیک رویداد جهانی دیگری برگزار می‌شود، تاکید کرد: مسابقات آذربایجان اوایل تیر برگزار می‌شود. المپیکی‌ها صددرصد باید به این مسابقه اعزام شوند هرچند حضور تنها در یک مسابقه جهانی قبل از المپیک خیلی کم است و با توجه به عدم اعزام المپیکی‌ها به مسابقات هند امیدوارم بتوانیم مسابقه دیگری را جایگزین آن کنیم.
وی در خصوص شرایط تیراندازان در صورت عدم‌اعزام به جام‌جهانی هندوستان گفت: شرایط آمادگی بچه‌ها خوب است اما به دلیل نگرانی از کرونا المپیکی‌ها به جام جهانی هند نمی‌روند و این اصلا جالب نیست. مسابقات کره جنوبی هم که عقب افتاده است. تعداد مسابقات بین المللی برای بچه‌ها قبل از المپیک بسیار کم است مخصوصا اینکه از اول سال 2021 امتیاز مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر چند برابری نسبت به سال‌های قبل دارد و در این شرایط و با قوانین جدید در امتیازات، رنکینگ بچه‌ها درصورت عدم حضور در مسابقات شدیدا افت می‌کند. تیراندازان ما بیش از یک سال است به هیچ مسابقه‌ای اعزام نشده‌اند و من به شخصه ترجیح می‌دادم با تشکیل کمیسیون پزشکی و بررسی همه جوانب، زمینه اعزام المپیکی‌ها به جام جهانی هند فراهم می‌شد.
مجهزترین سایت تیراندازی کشور در سرعین راه‌اندازی می‌شود 
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :