چند تدبیر طب سنتی برای درمان "نزله و زکام"

کد مطلب 18288 1399-12-17 10:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
"زکام" به عارضه‌ای گفته می‌شود که از حرکت مواد که از سمت مغز به سمت بینی می‌روند، بوجود می‌آید اما همین مواد اگر به سمت حلق سرازیر شوند، به آن اصطلاحاً نزله گفته می‌شود؛ در این مطلب به چند راهکار برای درمان نزله اشاره شده است.

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ بیماریهایی مثل سرماخوردگی‌های مکرر، سینوزیت، ترشحات پشت حلق، آبریزش بینی و آلرژی‌ها در دسته‌بندی "نزله و زکام" قرار می‌گیرند.
از علائم این بیماری‌ها می‌توانیم به سوزش گلو، ریزش اشک، سرخ شدن چشم، خارش گلو و همینطور گرفتگی بینی اشاره کنیم اما دقت داشته باشید که اگر برای پیشگیری یا درمان نزله و زکام اقدام نکنید، بیماری مزمن خواهد شد و ممکن است عوارض شدیدتر و حتی خطرناکی را از خودش جای بگذارد.
انواع بیماری‌های زنان، کبد و کلیه، ضعف مغز و حتی اختلال در رشد کودکان و نوجوانان از عوارض درمان‌ دیر‌هنگام نزله و زکام هستند.
راهکارهای پیشگیری و درمان نزله
به محض ابتلا به نزله و زکام، به پشت نخوابیم و صورت را روی بالش قرار دهیم؛ قسمت سر و پاها را هم حتماً با یک کلاه و جوراب زخیم بپوشانیم و گرم نگه داریم.
رعایت اصول سته ضروریه هم برای درمان این نوع بیماری‌ها باید بسیار مورد توجه قرار گیرند.
دقت داشته باشید که به هیچ وجه از مواد عطسه‌آور و محرک در اوایل دوره بیماری استفاده نکنید؛ مصرف لبنیات و بعضی میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند باعث تشدید بیماری شما شود؛ پس تا حد امکان از استفاده از این موارد پرهیز کنید.
در اوایل بیماری سعی کنید تا جای ممکن حمام نکنید اما اواخر بیماری حمام آب گرم خیلی کمک‌کننده و همچنین لذت‌بخش است.
از روغن‌مالی قفسه سینه با روغن سیاه‌دانه نیز غافل نشوید.
میزان استفاده از "طب سنتی" در سیستم بیمارستانی کشورمان همچنان "صفر" است!راهکارهای طب سنتی برای جلوگیری از "ریزش مو"طب سنتی | درمان بسیاری از بیماریها از طریق "ناف"!فیلم/ صفر تا صد درمان "کبد چرب" با راهکارهای طب سنتی!طب سنتی|چگونه از طریق "رنگ پوست" می‌توان به نوع بیماری‌ پی برد؟!راهکارهای ساده طب سنتی برای درمان "سینوزیت"جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :