خوشقدم: بعد از یک سال به دنبال بازگشت به تاتامی در ترکیه هستیم/ هیچ حُب و بغضی نسبت به بازیکنان ندارم

کد مطلب 18496 1399-12-19 01:09
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان کشورمان تأکید کرد به‌عنوان نفر نخست کادر فنی این تیم نسبت به هیچ بازیکنی حُب و بغض ندارد.

- اخبار ورزشی - سمانه خوشقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم ملی کاراته بانوان اظهار داشت: در ششمین مرحله اردوی تیم ملی شرایط خوبی را سپری کردیم و بچه‌ها خدا را شکر آماده هستند. در این اردو شرایط مسابقه را بازسازی کردیم و از پنج نفر از بهترین داوران آسیا و جهان درخواست کردیم در اردوی تیم ملی حضور پیدا و برای ما قضاوت کنند. خدا را شکر شرایط خوبی را سپری کردیم و آماده حضور در مسابقات کاراته وان ترکیه هستیم. در این شش مرحله اردو یکسری از تغییرات را در بازیکنان ایجاد کردیم و در مسابقات ترکیه می‌خواهیم ببینیم در مسیر درستی قرار گرفتیم یا نه.
وی در مورد حضور بازیکنان سرشناس در این مسابقات گفت: حریفان خوب ما در این مسابقات حضور دارند و فکر می‌کنم ژاپن در این مسابقات حضور ندارد. با وجود غیبت برخی از رقبای ما در این مسابقات، اکثر حریفان خوب حضور دارند. بعد از کاراته وان ترکیه قرار است مسابقات کاراته وان مراکش برگزار شود و این مسابقات برای بازیکنانی که در بالای جدول در تعقیب بازیکنان دیگر هستند، بسیار مهم است. در ترکیه نیز رقبای اصلی ما که در هر دو وزن المپیکی حضور دارند.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان راجع به توقعات کادر فنی از بازیکنان در مسابقات ترکیه بیان کرد: به دنبال بازگشت به مسابقات هستیم، چرا که بازیکنان ما حدود یک سال است که پا روی تاتامی مسابقات نگذاشته‌اند. از طرفی تنها به دنبال حضور در مسابقات نیستیم و این موضوع را در تفکر و تکنیک بازیکنان ایجاد کردیم. در واقع به دنبال کارایی تمرینات و تفکرات در مسابقات ترکیه همراه با نتایج خوب هستیم و قطعاً نتایج خوب همراه با قرار گرفتن روی سکو خواهد بود.
خوشقدم در واکنش به شایعات مربوط لغو مسابقات کاراته وان مراکش گفت: به اطلاع‌رسانی فدراسیون جهانی کاراته اکتفا می‌کنیم و در حال حاضر لغو این مسابقات اعلام نشده است. بر همین اساس تمرینات و برنامه‌های خود را با فرض برگزاری مسابقات مراکش پیش خواهیم برد. در صورت لغو مسابقات مراکش نیز سارا بهمنیار موفق به کسب سهمیه المپیک خواهد شد و رزیتا علیپور حتماً برای کسب سهمیه در مسابقات فرانسه خواهد جنگید. وی در ادامه یادآور شد: مردم خوب کشورمان بدانند که ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا سه سهمیه در بخش بانوان و  آقایان کسب کنیم و این موضوع دور از دسترس نیست. کاراته برای اولین بار المپیکی شده است و شاید تا سال‌های سال کاراته به المپیک بازنگردد. می‌دانیم چه فرصتی در اختیار ما قرارداد شده است. فرصتی که می‌توانست در اختیار نسل‌های قبل‌تر مانند نسل من یا نسل‌های بعدتر قرار بگیرد، اما این اتفاق زمانی افتاده است که دختران ایرانی به اندازه کافی تجربه و انگیزه دارند. قدر این فرصت خوب را می‌دانیم تا جامعه ورزش در بخش دختران با حداقل سهمیه در المپیک حضور داشته باشد. از طرفی شاهد هستم دختران کاتای ایران نیز تمرینات جدی را انجام می‌دهند و حتی می توانیم در بخش کاتا هم با تدابیر درست مسئولان سهیه کسب کنیم. دختران ما واقعاً توانمند هستند و چنانچه برنامه‌ریزی اصولی صورت بگیرد، کسب سهمیه دور از دسترس نیست.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان درباره شرایط حمیده عباسعلی تصریح کرد: عباسعلی به لحاظ شرایط جسمی، فیزیکی و روحی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و همچنان با وجودی که نیاز نیست با دکتر امینی جراح ایشان و دکتر آبرون و آفتابی فیزیوتراپ ایشان در ارتباط هستیم. خدا را شکر حمیده هیچ مشکلی ندارد و تمرینات بدنسازی را زیر نظر مربی بدنساز انجام می‌دهد و تمرینات فنی را نیز تحت نظر مربیان تیم ملی انجام می‌دهد. از لحاظ روانی نیز در کنار تیم، تحت نظر دکتر واعظی مشاور روانشناسی قرار دارد. عباسعلی بنا به صلاحدید کادر فنی در کاراته وان ترکیه شرکت نمی‌کند، اما با قدرت در مسابقات مراکش حضور خواهد داشت و حتی در این مسابقات به دنبال عملکرد خوب است.
خوشقدم در مورد غیبت برخی قهرمانان سرشناس کاراته ایران در اردوهای تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: سعی کردیم از بچه‌هایی که صاحب رنکینگ در مسابقات سوپر لیگ، لیگ برتر و کاراته وان‌های داخل ایران هستند، به خصوص از قشر جوان استفاده کنیم. مدتی طولانی است هیچ مسابقه‌ای نداشتیم و تیم‌های پایه ما اعزام نشدند و سعی کردیم انگیزه را با دعوت دختران جوان به اردوی تیم ملی بازگردانیم. البته از تمام قهرمانان مدال‌آوران ایران و نفرات مدال‌آور لیگ در سالیان گذشته دعوت کردیم اما برخی از این دوستان به دلایل مختلف به تمرینات نیامدند و ما برای آنها آرزوی موفقیت داریم.
وی در ادامه به تسنیم اظهار داشت: در آینده شاهد خواهید بود از دختران مدال‌آور در میادین آسیایی و جهانی استفاده خواهیم کرد و به شخصه هیچ تعصب  و یا حتی حب و بغض نسبت به هیچ بازیکنی ندارم. در حال حاضر وظیفه خطیر هدایت تیم ملی برعهده من است و باید از تمام پتاسیل‌های بانوان استفاده کنیم و به هیچ عنوان کج‌سلیقگی و اعمال سلیقه شخصی وجود ندارد و این موضوع نیز ثابت شده است.
سرمربی تیم ملی در پایان گفت: ممکن است از تعدادی بازیکن به صورت فیکس در اردوها استفاده کنیم، چرا که این نفرات همیشه و هر وقت خواستیم بدون هیچ عذر و بهانه‌ای با تمام وجود و انگیزه آمدند و به سه نماینده کشورمان کمک کردند. درست نیست بگویم حمیده عباسعلی، سارا بهمنیار و رزیتا علیپور سهمیه را کسب کردند و در واقع این نفرات نماینده دختران کاراته ایران هستند و چون جامعه ورزشی کاراته از این نفرات حمایت می‌کنند، افتخارات نیز برای یک شخص نیست.
تیم ملی کاراته فردا راهی استانبول می‌شود/ غیبت اباذری در تاتامی ترکیهجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :