علی‌نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است

کد مطلب 18554 1399-12-19 16:57
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
علی‌نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده است

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی علی‌نژاد در آخرین نشست تخصصی نایب رئیسان بانوان فدراسیون های ورزشی در آکادمی ملی المپیک گفت: ورزش باید به سمتی برود که نگاه جنسیتی در آن وجود نداشته و نگاه عدالت محور حاکم باشد تا ورزش زنان بتواند نقش و جایگاه خود را داشته باشد.
وی به ظرفیت‌های زیادی که در حوزه ورزش زنان وجود دارد، اشاره کرد و افزود: در بخش قهرمانی در حوزه زنان ظرفیت زیادی داریم که با یک برنامه ریزی می‌توان مدال آوری زیادی ایجاد کرد.
علی‌نژاد با بیان این مطلب که هر چقدر فعالیت بانوان بیشتر باشد بودجه تخصیصی افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: حوزه ورزش زنان هرچه موفق تر باشد بودجه بیشتری به آنها تخصیص می‌یابد. بنابراین اگر فدراسیونی اعتبارات بیشتر می‌خواهد باید از ظرفیت بخش زنان هم استفاده کند زیرا توانایی آنها در مدال آوری بالاست.
معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین ظرفیت‌های ورزش زنان را بالا دانست و ادامه داد: این حق زنان در حوزه ورزش است که به اندازه مردان سهم داشته باشند. اگر قرار است ظرفیت جدیدی در ورزش ایجاد کنیم باید به حوزه زنان توجه کرد.
وی افزود: باید سرمایه گذاری در بخش جانشین پروری با جدیت بیشتری دنبال شود و افرادی را پرورش دهید که بتوانند به توانایی‌های خود باور داشته و مدیریت کنند.
علی‌نژاد همچنین به ظرفیت مدال آوری بانوان اشاره کرد و گفت: ورزش بانوان توانایی‌های بالقوه زیادی دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است و در همین بازی‌های المپیک رشته‌های کاراته، تکواندو، تیراندازی باکمان و تیراندازی توانایی کسب مدال دارند و من امیدوارم بانوان بتوانند نخستین مدال طلای بازی‌های المپیک را کسب کنند.
معاون توسعه ورزش زنان هم در آخرین نشست تخصصی با نایب رئیسان زن فدراسیون‌ها طی امسال گفت: با توجه به گسترش کرونا تلاش کردیم نشست‌ها به شیوه ای دیگر و با تعداد کم برگزار کنیم اما هیچ نشستی لغو نشد.
علی‌نژاد در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: ما اگر در حوزه ورزش قهرمانی می خواهیم تحول ایجاد کنیم باید از ظرفیت زنان استفاده کرد زیرا ظرفیت در بخش زنان خالی است.
وی افزود: در مردان ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شده است.
معاون وزیر ورزش درباره المپیک گفت: در تیروکمان، کاراته و تیراندازی و تکواندو می‌توان مدال گرفت.
علی‌نژاد: بانوان کاراته‌کای ایران می‌توانند در المپیک توکیو تاریخ‌ساز شوند/ خوش قدم: قدر فرصت طلایی المپیک را می‌دانیم 
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :