فرهادی‌زاد: ورزش بانوان از شاخص‌های عدالت اجتماعی کمیته بین‌المللی المپیک جلوتر است

کد مطلب 18578 1399-12-19 19:49
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان‌ تأکید کرد با شرایط فعلی، ورزش بانوان از شاخص‌های کمیته بین‌المللی المپیک درباره عدالت اجتماعی جلوتر است.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست تخصصی معاونت توسعه ورزش بانوان با نواب رئیس بانوان فدراسیون‌های ورزشی و معاون قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ظهر امروز در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در این نشست مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان با اشاره به موفقیت‌های ورزش زنان در عرصه‌های مدیریتی و ورزشی پس از پیروزی انقلاب گفت: یکی از شاخصه‌های مهم و متفاوت ورزش بانوان در ایران، اداره ورزش در این بخش توسط خود آنهاست.
وی به برنامه‌های توسعه‌ای وزارت ورزش و جوانان برای این بخش اشاره و نتایج کسب شده توسط ورزشکاران بانوی کشورمان در رویدادهای مهم بین‌المللی ورزش بانوان را مورد توجه قرار داد و افزود: شرایط فعلی ورزش بانوان از شاخص‌های IOC درباره عدالت اجتماعی نیز جلوتر است.
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تربیت 110 هزار مربی و 70 هزار داور در کشور و کسب 88 سمت مدیریتی در هیئت‌های ورزشی و 755 سمت در هیئت‌های ورزشی در شهرستان و حضور دختران ورزشکار و مربی لژیونر با حجاب اسلامی نشانگر این اتفاق است.
فرهادی‌زاد توضیحاتی را در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای ورزش بانوان در سال 99 ارائه کرد و گفت: شیوع ویروس کرونا ورزش را هم در بخش عملی و هم در بخش نظری به تعطیلی کشاند. در این مدت سعی کردیم جلسات را با معاونان ورزش استان‌ها و نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها به صورت آنلاین و حضوری با تعداد محدود برگزار کردیم.
باقری: نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها موانع موجود در‌ نقش آفرینی زنان را بگویند/ هویت ایرانی به فرد شخصیت می‌دهدوی در ادامه اصلاح و بازنگری در آیین‌نامه فدراسیون‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی، فنی، فرهنگی، طراحی چالش‌های ورزشی برای حفظ ارتباط ورزشکاران با ورزش، چگونگی مدیریت هزینه و افزایش مشارکت داوران و مربیان استانی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که توسط این معاونت در زمان شیوع ویروس کرونا انجام شده است.
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه ورزش بانوان نیاز به تربیت نیروهای جدید دارد، افزود: برای انجام این مهم شاخص‌هایی را تهیه کردیم و با کمک آن نواب رئیس بانوان و رؤسای فدراسیون‌ها، ورزشکاران پیشکسوت و تحصیلکرده را شناسایی کردیم.
فرهادی‌زاد در ادامه با بیان اینکه با مدیریت تغییر نشاط را در ورزش حفظ کردیم، افزود: در نخستین گام‌ این افراد در اولین دوره هشت هفته‌ای جانشین پروری شرکت کرده‌اند و دوره‌های کارورزی خود را در فدراسیون‌ها می‌گذرانند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تبعات مثبت فرهنگی حضور زنان در عرصه‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: حجاب و عفاف دختران ما در میادین ورزشی مهمترین شاخصه آنها محسوب می‌شود.
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: دختران ما در میادین بین‌المللی با وجود تبلیغات فراوان عفاف و حجاب خود را حفظ می‌کنند و با صدای بلند می‌گویند من مسلمانم که این بزرگ‌ترین دستاورد برای ماست. فرهادی‌زاد در پایان سخنانش از شهیدی، مدیر کل دفتر حراست مرکزی وزارت ورزش و جوانان و مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، به دلیل کمک‌هایی که به ورزش بانوان داشتند، تقدیر کرد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :