دستورالعملِ مراقبت از کودکان مبتلا به دیابت در دوران کرونا

کد مطلب 2772 1399-06-18 23:45
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

ایسنا/ والدین کودکان مبتلا به دیابت اغلب نگران هستند که بیماری کووید-۱۹ وضعیت فرزندشان را تشدید کند اما با رعایت نکاتی می‌توان سلامت کودکان را در دوران همه‌گیری حفظ کرد.

 دکتر "میشل یافی" از دانشکده پزشکی McGovern در دانشگاه تگزاس گفت: اگر والدینِ کودک کنترل خوبی بر بیماری دیابتِ فرزندشان داشته باشند به نظر نمی‌رسد که کودک در صورت ابتلا به کروناویروس با پیامدهای شدید بیماری مواجه شودایسنا/ والدین کودکان مبتلا به دیابت اغلب نگران هستند که بیماری کووید-۱۹ وضعیت فرزندشان را تشدید کند اما با رعایت نکاتی می‌توان سلامت کودکان را در دوران همه‌گیری حفظ کرد.

 دکتر "میشل یافی" از دانشکده پزشکی McGovern در دانشگاه تگزاس گفت: اگر والدینِ کودک کنترل خوبی بر بیماری دیابتِ فرزندشان داشته باشند به نظر نمی‌رسد که کودک در صورت ابتلا به کروناویروس با پیامدهای شدید بیماری مواجه شود.

وی تاکید کرد: کودکان مبتلا به دیابت که وضعیت بیماری‌شان تحت کنترل نیست در صورت ابتلا به کروناویروس در معرض نوع شدید بیماری قرار می‌گیرند.

این پزشک توضیح داد: سطح بالای قند خون می‌تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند و در نتیجه برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، مقابله با عفونت‌هایی مانند بیماری کووید-۱۹ دشوارتر می‌شود.

این پزشک اظهار داشت: علت دقیق عوارض شدید در بیماران دیابتی و کووید-۱۹ هنوز مشخص نیست اما تحقیقات نشان می دهد افراد مبتلا به دیابت، سیستم ایمنی ضعیفی دارند که این امر می‌تواند بر توان جسمیِ آنان در بهبود سریع عفونت یا بیماری تاثیر بگذارد.

در همین رابطه به برخی از توصیه‌های این پزشک برای والدینِ کودکان مبتلا به دیابت در دوران همه‌گیری کووید-۱۹ اشاره کرده اند:
- مطمئن باشید که فرزندانتان مرتب دست‌های خود را می‌شویند.

- با آنان در مورد ضرورت خودداری از دست زدن به صورت صحبت کنید.

- از اجتماعات بزرگ دور باشید و فاصله اجتماعی را حفظ کنید.

- سطوحی را که مرتب مورد تماس و استفاده‌ افراد مختلف در منزل هستند به طور منظم تمیز و ضدعفونی کنید.

- وضعیت قند خون کودک را ثبت کنید.

- وسایل اضطراری مورد نیاز مرتبط با بیماری کودک را در دسترس قرار دهید.

- عادت های سالم را تمرین کنید و کودکان را با رژیم غذایی سالم تغذیه کنید.

- بچه ها را به انجام روزانه ورزش در شرایط ایمن تشویق کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :