تورنمنت بین‌المللی تکواندو ترکیه| مدال‌های دختران ایران به ۶ رسید

کد مطلب 18794 1399-12-21 20:39
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
تورنمنت بین‌المللی تکواندو ترکیه| مدال‌های دختران ایران به ۶ رسید

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، هشتمین دوره تورنمنت بین المللی ترکیه 2021 – 1G در رده سنی بزرگسالان با حضور 535 تکواندوکار از روز گذشته (چهارشنبه – 20 اسفندماه) در استانبول آغاز و تا فردا (جمعه – 22 اسفندماه) ادامه خواهد داشت.
مهلا مومن زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی، کوثر اساسه، پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد، ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل نمایندگان تکواندو ایران در این رقابت‌ها هستند.
مبارزات روز دوم (پنجشنبه – 21 اسفندماه) در اوزان 53-، 57- و 67- کیلوگرم پیگیری شد و غزل سلطانی، ناهید کیانی، کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی هوگوپوشان ایرانی در این روز بودند که در نهایت سلطانی مدال نقره را کسب کرد و کیانی و میرحسینی صاحب گردن آویز برنز شدند تا جمع مدال‌های دختران تکواندو در این رویداد به عدد 6 برسد.
روز گذشته و در نخستین روز این رقابت‌ها نیز یک مدال طلا توسط زهرا پوراسماعیل و دو برنز توسط پریسا جوادی و یلدا ولی نژاد کسب شد.
در وزن 53- کیلوگرم، غزل سلطانی در دیدار نخست با نتیجه 33  بر 6 از سد کانسو آلتین  از ترکیه گذشت. سلطانی در دیدار دوم به مصاف لورنا کابل سولاز از اسپانیا رفت و با نتیجه 27 بر 5 مقابل حریف خود به پیروزی رسید. سلطانی در سومین پیکار خود در این مسابقات نیز 20 بر صفر مقابل ملیک ایلماز پیروز شد و در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز 18 بر 5 پاتیمات آباکاروا، دارنده مدال برنز المپیک ریو از آذربایجان را شکست داد. او برای حضور در دیدار نهایی نیز در یک دیدار نزدیک با نتیجه 25 بر 23 از سد چاروس کایوموا از ازبکستان گذشت.
در دیدار نهایی نماینده کشورمان به مصاف اومایما البوچتی، نایب قهرمان بازی‌های آفریقایی از مراکش رفت و پس از تساوی 6-6 در راند طلایی مغلوب حریف خود شد تا به مدال نقره دست یابد.
در رقابت‌های وزن 57- کیلوگرم، ناهید کیانی ابتدا با نتیجه 18 بر 5 از سد گولس پولات از ترکیه عبور کرد و در دیدار دوم نیز 19 بر 3 توگبا ایلماز دیگر نماینده ترکیه را شکست داد. کیانی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف هایسه کبرا نایب قهرمان جهان از ترکیه رفت و با نتیجه 20 بر 18 به برتری دست یافت. نماینده کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه 14  بر 12مغلوب اینسه تراویدا، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان و قهرمان اروپا از لیتوانی شد و به مدال برنز رسید.
در پیکارهای وزن 57- کیلوگرم، کوثر اساسه ابتدا با نتیجه 14 بر صفر مقابل فاطما آیرم آیگول از ترکیه به برتری رسید، اما در دیدار دوم با نتیجه 17 بر 16 مغلوب  آرلت اورتیز بنیتو از اسپانیا شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
ملیکا میرحسینی نماینده وزن 67- کیلوگرم کشورمان نیز در دیدار نخست با نتیجه 20 بر 6 سلین کایا از ترکیه را شکست داد و در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز با برتری 7 بر 6 مقابل الیزابت اولوچی آنیاناچو از نیجر، ضمن حضور در مرحله نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد. او در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف نیگورا تورسونکولوا، قهرمان و نایب قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و با شکست 10 بر 14 از حضور در دیدار نهایی بازماند و به مدال برنز قناعت کرد.
هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.
این رقابت‌ها 1G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 10، 6 و 3.60 امتیاز تعلق می‌گیرد.
تورنمنت بین‌المللی تکواندو ترکیه| کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز دختران ایران در روز نخستجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :