برگزاری اختتامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان با حضور معاون وزیر ورزش

کد مطلب 18864 1399-12-22 18:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
برگزاری اختتامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان با حضور معاون وزیر ورزش

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم اختتامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان با حضور مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.
در این مراسم رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی افتخار بزرگی برای فدراسیون بود که توانست به صورت منظم برگزار کند. فدراسیون‌های جهانی بسکتبال و فوتبال تنها فدراسیون‌هایی بودند که برنامه‌های بین‌المللی داشتند.
وی افزود: دو اتفاق مهم در لیگ بانوان رخ داد؛ یکی اینکه تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد و دوم حضور بازیکنان خارجی که بیشتر از سال‌های گذشته بود. همکاری صمیمانه باشگاه‌ها که باعث شد مسابقات لیگ به خوبی برگزار شود. داشتن لیگ پویا و فعال، به داشتن تیم ملی کمک می‌کند و من نوید روزهای خوبی را می‌دهم و امیدوارم بسکتبال بانوان ایران در مسابقات آسیایی و جهانی عملکرد خوبی را داشته باشد.
در ادامه تالین طهماسیان، مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال گزارش فنی از لیگ برتر بانوان ارائه کرد که تیم‌های گروه بهمن، مهرام، نارسینا و پالایش نفت آبادان عناوین اول تا چهارم را کسب کردند. دو تیم خانه بسکتبال بندرعباس و گاز تهران نیز به لیگ دسته یک سقوط کردند.
مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش هم اظهار داشت: در توسعه هر کشوری ورزش بسیار اهمیت دارد و در ورزش هم بخش بانوان مهم است، یعنی اگر ورزش همگانی شده و در مسیر توسعه نیز این حوزه پیشرفت کند، ورزش عمومی می‌شود.
وی از فدراسیون بسکتبال برای حمایت و توسعه مدیریت بانوان تشکر کرد و گفت: فدراسیون نقش والایی در توسعه بخش بانوان داشته است.
در پایان مراسم جام و مدال تیم‌های اول تا سوم اهدا شد.
گروه بهمن قهرمان لیگ‌ برتر بسکتبال بانوان شد 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :