لیگ جهانی کاراته وان استانبول| علیپور فینالیست شد/ آل‌سعدی به دنبال مدال برنز

کد مطلب 18929 1399-12-23 14:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
روز دوم رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان، با صعود رزیتا علیپور به دیدار نهایی آغاز شد.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، دومین روز از  اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال 2021، امروز(شنبه- 23 اسفندماه) در استانبول ترکیه پیگیری شد و رزیتا علیپور نماینده وزن 61- کیلوگرم کاراته بانوان با شکست تمامی رقبای خود به دیدار نهایی راه یافت.
رزیتا علیپور برای حضور در دیدار نهایی وزن 61- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه 6 بر صفر از سد جایسا ریستک از اسلوونی گذشت. او در مرحله سوم پس از تساوی صفر-صفر مقابل آنیتا سروجینا از اوکراین، در هانتی(رای داوران) پیروز میدان لقب گرفت.
نماینده وزن 61- کیلوگرم کاراته بانوان ایران در مرحله چهارم نیز با نتیجه 7 بر یک از سد بتینا الشتادسیتر از نروژ گذشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. او در این مرحله نیز مقابل مروه کوبان، قهرمان اروپا از ترکیه به تساوی یک-یک  رسید، اما با توجه به کسب امتیاز نخست به برتری رسید و فینالیست شد.
علیپور برای کسب نشان طلا، فردا(یکشنبه- 24 اسفندماه) به مصاف جوانا پرکوویچ، قهرمان جهان در سال 2018 از صربستان خواهد رفت.
در همین وزن، شیما آل‌سعدی دیگر نماینده کشورمان ابتدا در دور اول با نتیجه 2 بر یک از سد فاطیما ناز ینن از ترکیه گذشت. او در مرحله دوم نیز با نتیجه 4 بر یک سیلویا هرست از سوئیس را شکست داد.
آل‌سعدی در دور سوم نیز یک بر صفر مقابل ماریا گلوبوا از روسیه پیروز شد و در دور چهارم نیز 5 بر صفر سارا هرنکوا از اسلواکی را مغلوب کرد تا دومین نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی باشد.  او در این مرحله به مصاف جوانا پرکوویچ، قهرمان جهان از صربستان رفت و با شکست 6 بر سه مقابل حریف صاحب‌نام خود از حضور در دیدار نهایی بازماند.
آل‌سعدی نیز روز یکشنبه برای کسب نشان برنز تلاش خواهد کرد.
لیگ جهانی کاراته وان استانبول| آسیابری به دیدار رده‌بندی راه یافت/ عسگری، مهدی‌زاده، میرزایی و خاکسار حذف شدندجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :