لیگ جهانی کاراته وان استانبول| آسیابری دومین برنز ایران را کسب کرد/ ناکامی آل‌سعدی در کسب مدال

کد مطلب 19036 1399-12-24 13:13
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در ادامه روز پایانی مرحله نخست لیگ جهانی کاراته وان استانبول، علی اصغر آسیابری با برتری در دیدار رده‌بندی وزن ۷۵- کیلوگرم به دومین مدال برنز کاراته ایران دست یافت.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز پایانی اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال 2021، امروز(یک‌شنبه- 24 اسفندماه) با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال پیگیری خواهد شد و سرنوشت نفرات سکونشین مشخص خواهد شد.
در دیدار رده‌بندی وزن 75- کیلوگرم، علی‌اصغر آسیابری به مصاف ارمان آلتیمور، دارنده مدال نقره و برنز اروپا از ترکیه رفت و با شایستگی سه بر صفر نماینده کشور میزبان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.
علی‌اصغر آسیابری روز جمعه(22 اسفندماه) ابتدا با نتیجه 5 بر یک از سد کاریل کوزنتکو از روسیه گذشت و در دور دوم نیز  هنری وکوئا از گرجستان  را یک بر صفر شکست داد.
او در دور سوم با نتیجه 3 بر یک از سد توماس اسکات از آمریکا گذشت. آسیابری در دور چهارم مقابل لوئیجی بوسا، نایب قهرمان جهان از ایتالیا 3 بر 2 مغلوب شد، اما با توجه به حضور کاراته‌کا ایتالیایی به دیدار نهایی، شانس حضور در جدول شانس مجدد را کسب کرد.
آسیابری در جدول شانس مجدد با برتری 5 بر یک مقابل دوان عثمانی از مقدونیه به دیدار رده‌بندی راه یافت.
در دیدار رده‌بندی وزن 61- کیلوگرم بانوان، شیما آل‌سعدی با نتیجه 6 بر صفر مغلوب اینگرید ساچاناکوا، دارنده مدال برنز اروپا در سال 2019 از اسلواکی شد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.
شیما آل‌سعدی روز گذشته، ابتدا در دور اول با نتیجه 2 بر یک از سد فاطیما ناز ینن از ترکیه گذشت. او در مرحله دوم نیز با نتیجه 4 بر یک سیلویا هرست از سوئیس را شکست داد.
نماینده کاراته کشورمان در دور سوم نیز یک بر صفر مقابل ماریا گلوبوا از روسیه پیروز شد و در دور چهارم 5 بر صفر سارا هرنکوا از اسلواکی را مغلوب کرد.
آل‌سعدی در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه 6 بر 3 مغلوب جوانا پرکوویچ، قهرمان جهان از صربستان شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. پیش از این و در رقابت‌های امروز، سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم موفق به کسب نشان برنز شد.
در سایر رقابت‌های امروز،  علی اصغر آسیابری در دیدار رده‌بندی و رزیتا علیپور، ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده برای کسب نشان طلا تلاش خواهند کرد.
نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال 2021 از روز جمعه 20 اسفندماه با حضور 584 کاراته‌کا از 72 کشور در استانبول ترکیه آغاز شد و امروز(یکشنبه-24 اسفندماه) با شناخت نفرات برتر به پایان خواهد رسید.
لیگ جهانی کاراته وان استانبول|بهمنیار به مدال برنز رسیدجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :