نصیری: آئین نامه مسابقات لیگ را تغییر دهند/ بی انصافی است تیم‌های ضعیف را از لیگ برتر فوتسال حذف کنیم

کد مطلب 19131 1399-12-25 09:41
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نصیری: آئین نامه مسابقات لیگ را تغییر دهند/ بی انصافی است تیم‌های ضعیف را از لیگ برتر فوتسال حذف کنیم

- اخبار ورزشی - شهرزاد نصیری درباره تکرار انصراف یک تیم ضعیف از رقابت با تیم مدعی در لیگ برتر فوتسال بانوان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: آئین نامه برگزاری مسابقات اینگونه است که هر تیمی در یک فصل مسابقات اجازه دارد که یک بار از رقابت برابر حریفش انصراف دهد، اما حتی همان یک بار به جلسه کمیته انضباطی فراخوانده می‌شود و علاوه بر باخت فنی سه بر صفر جریمه نقدی می‌شود.
وی افزود: اگر تیمی برای بار دوم از مسابقه برابر تیم دیگری انصراف دهد از لیگ برتر سقوط می‌کند مگر اینکه هیئت رئیسه و متولیان فدراسیون فوتبال آئین نامه را تغییر دهند.
مسئول کمیته مسابقات بانوان سازمان لیگ فوتسال درعین حال از حضور تیم‌های ضعیف‌تر در لیگ برتر فوتسال بانوان دفاع کرد و اظهار داشت: بی انصافی است که فکر کنیم اگر تیم‌هایی مثل اسفراین، هیئت فوتبال رودان و اصفهان نباشند لیگ بهتری داریم، چون حضور تیمی مثل اسفراین در شمالی ترین نقطه ایران تیمی مثل رودان در جنوبی ترین نقطه ایران نشان می‌دهد علاوه بر مرکز استان‌ها در جاهای دورافتاده کشورمان هم فوتسال داریم. من اینگونه تعبیر می‌کنم.
وی در ادامه صحبت‌های خود به حرفه‌ای بودن لیگ برتر فوتسال بانوان اشاره و خاطرنشان کرد: ممکن است تیم‌های ما به این موضوع حرفه‌ای نگاه کرده و بگویند با نتیجه سه بر صفر یا تفاضل گل متضرر می‌شویم، اما من می‌گویم یک دور قهرمانی حرفه‌ای است که باید کنار هم تلاش کنیم حالا اینکه یک تیمی می‌گوید من از تفاضل گل متضرر شدم چیزی است که سالها تکرار شده است.
نصیری با بیان اتفاقی که برای هیئت خراسان رضوی افتاد و این تیم را از کورس قهرمانی عقب راند، گفت: هیئت خراسان رضوی در شرایط کرونا و در حساس ترین مسابقه‌اش پنج شش بازیکنش به ویروس کرونا مبتلا شد و از کورس قهرمانی عقب ماند. پس این ورزش حرفه‌ای است و ما حرفه‌ای کار می کنیم. حیف است بگوئیم تیم‌هایی ضعیف‌تر هستند پس از لیگ کنار بگذاریم و برخی تیم‌ها قویترند پس در لیگ مسابقه دهند.
وی همچنین به اصلاح آئین نامه تاکید کرد و افزود: تلاش ما این است که هم پول به ورزش بانوان تزریق شود و اسپانسرهای خوبی را جذب کنیم هم اصلاحی در آئین نامه شود که تیم‌هایی که در کورس قهرمانی هستند هم متضرر نشوند.
مسئول کمیته مسابقات بانوان سازمان لیگ فوتسال در پایان به برگزاری جلسه‌ای با شهره موسوی، نایب رئیس جدید بانوان فدراسیون اشاره کرد و اظهار داشت: خانم موسوی در مسابقه فوتسال میان تیم‌های سایپا و ملی حفاری به سالن آمدند و قرار شد با ایشان جلسه‌ای را درباره برگزاری مسابقات لیگ برگزار کنیم. خانم موسوی همچنین درباره مسابقات گفتند تمام تلاشم را برای جذب اسپانسر می‌کنم.
هفته نهم لیگ برتر فوتسال بانوان| نامی‌نو پیروز شد، هیئت فوتبال اصفهان انصراف داد 
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :