خوشقدم: به دنبال تست کردن بچه‌ها در ترکیه بودیم و از عملکردشان راضی هستم/ مصدومیت علیپور حاد نیست

کد مطلب 19139 1399-12-25 11:07
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: به دنبال تست کردن بچه‌ها بعد از دوری یک ساله از میادین بودیم و از عملکرد بازیکنان راضی هستم.

- اخبار ورزشی - سمانه خوشقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان بانوان در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان اظهار داشت: با توجه به دوری یک ساله بازیکنان از تاتامی، فقط به دنبال این بودیم که بازیکنان قبل از رویداد لیسبون که آخرین رویداد برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ است، یک مسابقه را دیده باشند. به دنبال زمین قوی‌تری بودیم تا نتیجه تغییرات تاکتیکی و تکنیکی که در بازیکنان ایجاد کرده بودیم را مشاهده و بچه‌ها را تست کنیم. این شرایط در ترکیه مهیا شد و از عملکرد بچه‌ها راضی هستم، اما می‌توانستیم از این هم بهتر ظاهر شویم. 
وی تصریح کرد: رزیتا علیپور در مرحله یک‌هشتم نهایی از ناحیه مچ‌پا دچار مصدومیت شد، اما بسیار با غیرت ظاهر شد و مروه کوبان نفر سوم رنکینگ المپیک از ترکیه را شکست داد. پس از مشورت با دکترآبادی پزشک و دکتر آبرون فیزیوتراپیست و با توجه به اینکه این مسابقات تدارکاتی بود و تاثیری در رنکینگ نداشت، به این نتیجه رسیدیم که در مسابقه فینال او  حضور نداشته باشد.
سرمربی تیم ملی کاراته در خصوص شدت مصدومیت علیپور گفت: خدا را شکر شرایط علیپور حاد ندارد و فقط نیاز به استراحت دارد. علیپور دچار پیچ‌خوردگی مچ‌پا و کشیدگی لیگامنت شده است و در واقع نخواستیم این کشیدگی تشدید و خدایی نکرده به پارگی برسد. بر همین اساس علیپور در دیدار فینالی که می‌توانست خیلی جذاب باشد حضور پیدا نکرد. خوشقدم در خصوص کسب مدال برنز توسط سارا بهمنیار گفت: او چهار کومیته بسیار خوب به نمایش گذاشت و خواسته‌های کادرفنی را برآورده کرد. بهمنیار در مصاف با سارا اوزچلیک، قهرمان جهان و نفر یک رنکینگ المپیک از ترکیه نتوانست برنامه‌ای را که برای او طراحی کرده بودیم به طور کامل اجرا کند، اما بخشی از خواسته‌های ما محقق شد. به امید خدا در ادامه راه  به دنبال این هستیم حتما از سد این قهرمان عبور کنیم و می دانیم برای رسیدن به مدال المپیک نباید هیچ قهرمانانی مانع ما باشد. چندین بار به اوزچلیک باختیم، اما به دنبال این هستیم در مسابقات آینده حتما از سد این کاراته‌کا عبور کنیم.
وی در خصوص عملکرد شیما آل‌سعدی و طراوت خاکسار گفت: دو قهرمان دیگر ما نیز در این مسابقات حضور داشتند و آل ‌سعدی در یک مرحله از اردوهای تیم ملی حضور داشت. باید از تمام پتانسیل کاراته کشور استفاده کنیم واین دختران قهرمان در اردوهای آینده جز نفرات ثابت اردوها خواهند بود. همچنین از تمام قهرمانانی که در اردوهای گذشته کنار دختران ما حضور داشتند و آنها را در راه رسیدن به سکو و افتخار کمک کردند، تشکر می‌کنم. از فاطمه قاسمی و سیدحسینی اعضای کادرفنی نیز تشکر می‌کنم. 
لیگ جهانی کاراته وان استانبول| ترکیه قهرمان شد/ سومی شاگردان هروی و خوشقدمجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :