وزارت بهداشت برای ارتقای سلامت نوزادان از ظرفیت طب سنتی استفاده می‌کند

کد مطلب 19447 1399-12-28 09:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در نشست مشترک دفتر طب ایرانی و مکمل و اداره سلامت نوزادان معاونت درمان وزارت بهداشت، برای تشکیل کارگروهی مشترک و همکاری برای استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی در ارتقای سلامت و کاهش میزان مرگ و میر نوزادان، تصمیم‌گیری شد.

- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در نشست مشترک دفتر طب ایرانی و مکمل و اداره سلامت نوزادان معاونت درمان وزارت بهداشت، برای تشکیل کارگروهی مشترک و همکاری برای استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی در ارتقای سلامت و کاهش میزان مرگ و میر نوزادان، تصمیم‌گیری شد.
در این جلسه که در دفتر طب ایرانی و مکمل با حضور دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل و معاونان این دفتر و دکتر «محمد حیدرزاده»، رییس اداره سلامت نوزادان معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، ابعاد همکاری و استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی برای ارتقای سلامت و کاهش میزان مرگ‌ومیر نوزادان مورد بررسی قرار گرفت.
تشکیل کارگروه مشترک مراقبت‌های نوزادان میان دفتر طب ایرانی و مکمل و اداره سلامت نوزادان معاونت درمان وزارت بهداشت، انجام پژوهش‌های مشترک در حوزه نوزادان، تهیه راهنماهای بالینی و درمان تلفیقی مبتنی بر شواهد در بیماری‌های نوزادان و ورود آموزه‌های طب ایرانی به دستورالعمل‌های این حوزه، از جمله مواردی بود که در این جلسه مصوب و برنامه‌های آتی کارگروه تعیین شد.
کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی/ لزوم استفاده از ظرفیت طب سنتی 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :