کمرانی: در المپیک قبل نشان دادیم حرف‌های زیادی برای گفتن داریم/ سلطانی بهترین عملکرد را داشت

کد مطلب 19597 1399-12-30 10:32
زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: تکواندو بانوان در المپیک چهار سال پیش و رویدادهای اخیر نشان داده که می‌تواند حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

- اخبار ورزشی - مهرو کمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو بانوان در تورنمنت ترکیه اظهار داشت: با توجه به کسب 6 مدال( یک طلا، یک نقره و چهار برنز)  از لحاظ نتیجه عملکرد ما  پس از مدت‌ها دوری از مسابقه خوب بود. بچه‌ها خیلی وقت بود که میدان ندیده بودند و به خاطر کرونا نیز محدودیت حضور بازیکن در اردو را داشتیم. تورنمنت ترکیه برای ما بازخورد خیلی خوبی داشت و چند شکست‌مان  نیز با اختلاف نبود و در راند طلایی یا با اختلاف یک امتیاز بود. امتیاز مثبت بازیکنان در این مسابقات این بود که وقتی از رقبای خود عقب می‌افتادند، جبران می‌کردند. فکر می‌کنم روحیه جنگندگی و مبارزه طلبی در بازیکنان افزایش یافته است.
وی در خصوص عدم نتیجه‌گیری مهلا مومن‌زاده عنوان کرد: از مومن‌زاده انتظار عملکرد بهتری داشتم و خود او نیز این موضوع را متوجه شد. مهلا به خاطر یک اشتباه فردی و روحی و روانی نتوانست خود را در مقابل حریف ازبک در راند سوم جمع کند. یکی از بازخوردهای خوب تورنمنت ترکیه این بود که باید روی مدیریت راند پایانی بچه‌ها بیشتر کار کنیم. مومن‌زاده مقابل حریف ازبک تا راند سوم برابر پیش رفت، اما پس از دریافت یک اخطار، بی‌محابا حمله کرد و در نهایت با اختلاف نزدیک مسابقه را واگذار کرد. طبق صحبت با سرمربی ازبکستان این بازیکنان یکی از کاندیداهای آنها برای حضور در مسابقات کسب سهمیه  بود، اما به نظر می‌رسد قصد استفاده از "نیگارا" و "اوساپوا" در وزن سوم و چهارم المپیک را دارند.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در مورد کسب مدال برنز ناهید کیانی و برتری مقابل نایب قهرمان جهان و رنکینگ دو المپیک از ترکیه گفت: ناهید کیانی برای اینکه خود را در وزن جدید محک بزند، مقداری استرس داشت، اما به خوبی از پس این موضوع برآمد. عملکرد کیانی باعث شد به این نتیجه برسیم که انتخاب‌مان برای تغییر وزن او از وزن یک به دو المپیک اشتباه نبوده است. برای رسیدن به این تصمیم نیز یک اتفاق فکر وجود داشت و خوشبختانه جواب خوبی نیز گرفتیم. ناهید همیشه برای کاهش وزن درگیری داشته است و ما یک سال ترجیح دادیم او وزن خود را کاهش ندهد، اما کاهش وزن او در مسابقات لیگ وقفه‌ای در برنامه ما ایجاد کرد و فکر می‌کنم آسیب کوچکی نیز به این بازیکن زد. کمرانی خاطرنشان کرد: در هر صورت کیانی عملکرد خوبی داشت و در مسابقه نیمه‌نهایی نیز با یک اشتباه مغلوب شد که برای ما یک درس بود. این تورنمنت اوج آمادگی ما نبود و فقط برای  کسب تجربه بازیکنان و حتی کادرفنی در آن حضور پیدا کرده بودیم. تورنمنت‌های تدارکاتی ما را به این نتیجه می‌رساند باید در بخش بانوان سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم و به تورنمنت‌های بیشتری اعزام شویم. تکواندو بانوان در المپیک چهار سال پیش و رویدادهای اخیر نشان داده که می‌تواند حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. فکر می‌کنم با تداوم این روند می‌توانیم نتایج بهتری نیز داشته باشیم.
وی در خصوص عملکرد غزل سلطانی گفت: غزل با همه بازیکنانی که مبارزه کرد، خوب بودند و همه حریفان او مدال‌‌آور و باتجربه بودند. سلطانی واقعاً شایسته مدال طلا بود، اما به خاطر نقص تیم‌مان در این مسابقات که مدیریت لحظات پایانی بود به مدال نقره رسید. حتماً باید برای این مشکل نیز برنامه‌ریزی داشته باشیم. سلطانی در میان بازیکنان اعزامی به ترکیه بهترین عملکرد را داشت. روی سلطانی خیلی نظر داشتم و تلاش کردیم او را در وزن سوم  نیز چک کنیم و حضور او در این وزن سوم مسابقات ترکیه نیز با برنامه‌ریزی صورت گرفت.
سرمربی تیم ملی کشورمان در خصوص اینکه امکان دارد غزل سلطانی به معادلات کادرفنی برای اعزام به مسابقات کسب سهمیه اضافه شود، تاکید کرد: سلطانی در معادلات ما بوده است. اعزام نماینده در وزن نخست المپیک قطعی است، اما هنوز نماینده اعزامی به این رویداد مهم قطعی نیست. 
کمرانی در خصوص کسب مدال برنز مشترک  یلدا ولی‌نژاد و پریسا جوادی در وزن 62- کیلوگرم تورنمنت ترکیه گفت: پریسا جوادی در این مسابقات گومز اسپانیایی را شکست داد که اندازه کل تیم ما تجربه و مدال دارد. جوادی با وجودی که از ناحیه روی پا در مسابقات لیگ آسیب دچار شکستگی جزئی بود، اما با این شرایط و پس از مدت‌ها دوری از مسابقات، عملکرد رضایت بخشی داشت. یلدا ولی‌نژاد نیز از لحاظ فنی و مدیریت بازی خیلی  تغییر کرده بود، اما همچنان باید روی این بازیکن کار شود. یلدا حرفه‌ای امتیاز کسب می‌کند، اما راحت نیز امتیاز از دست می‌دهد و باید تعادلی برقرار کنیم. ولی‌نژاد هنوز جا برای اصلاح دارد، اما بازیکنان بسیار تکنیکی است که نه تنها در ایران بلکه در دنیا یکی از بهترین چرحشی‌‌زن‌ها است.
وی در مورد عملکرد ملیکا میرحسینی افزود: ملیکا میرحسینی بازیکن خونسرد و شش‌دانگی است. او در این مسابقات حریفی از نیجر را شکست داد که موفق به کسب سهمیه المپیک شده است. در مقابل نیگورا قهرمان آسیا از ازبکستان نیز پیش بود و در 10 ثانیه پایانی مانند سایر بچه‌ها مسابقه را واگذار کرد و به مدال برنز رسید. اگر این اشتباهات کوچک را در این تورنمنت نداشتیم، قطعاً نتیجه بهتری کسب می‌کردیم. البته این اشتباهات  باعث شد تا بچه‌ها بدانند همچنان نقاط ضعفی دارند و باید تلاش بیشتری انجام بدهند. در دور جدید تمرینات برنامه ریزی جدیدی خواهیم داشت و با تغییر شرایط زمینه را برای کسب نتیجه بهتر فراهم  می‌کنیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص عملکرد زهرا پوراسماعیل گفت: او نسبت به مسابقات گذشته چهار، پنج پله بالاتر آمده بود. مشت‌های پوراسماعیلی در این مسابقات حتی از ضربات پسرها سنگین‌تر بود و ضربات را به حریفانی  زد که در حد بازیکنان وزن سه یا چهار بود.  با این حال اعتقاد دارم سطح بازی پوراسماعیل در حد بازیکنان المپیکی است و دوست داشتم در ترکیه نیز با چند بازیکن المپیکی و رنکینگ زیر 10 مبارزه کند.
کمرانی در پاسخ به این سوال که همچنان برای انتخاب وزن دوم اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک میان وزن دوم و چهارم المپیک دچار تردید است، تصریح کرد: اگر مسابقات کسب سهمیه المپیک فروردین ماه بود، سریعاً وزن دوم المپیکی را اعلام می‌کردم، اما با توجه به تغییر زمان مسابقات به ابتدای خردادماه هنوز زمان کافی در اختیار داریم. در حال بررسی برای حضور در اردوی مشترک یا تورنمنتی با سطح کیفی بالا هستیم.
وی در خصوص تعویق اردوی مشترک صربستان گفت: این اردوی به خاطر کرونا و شرایط قرنطینه این کشور کنسل شد، اما  به دنبال برگزار اردوی مشترک دیگری هستیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص کاندیداهای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک خاطرنشان کرد: در وزن اول مهلا مومن‌زاده و غزل سلطانی، در وزن دوم ناهید کیانی، پریسا جوادی و یلدا ولی‌نژاد و در وزن سوم  ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل بازیکنانی هستند که شانس حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک را دارند. 
کمرانی در پایان گفت: فکر می‌کنم سطح بازیکنان ما بالاتر رفته است و سبک بازی آنها نیز همانطور که برنامه‌ریزی کرده بودیم تغییر کرده است. سیستم بازی تکواندو عوض شده است و بچه‌ها نیز در این مسیر افتادند که مسیر درستی است.
تورنمنت بین‌المللی تکواندو ترکیه| مومن‌زاده حذف شد/ پایان کار دختران ایران با 6 طلا، نقره و برنزجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :