چند راهکار ساده طب سنتی برای درمان "نفخ شکم"

کد مطلب 19774 1400-01-02 02:22
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در این مطلب با چند راهکار ساده طب سنتی برای درمان "نفخ شکم" آشنا می‌شوید چرا که معمولاً در فصل بهار، نفخ در افراد مختلف تشدید می‌شود.

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ افزایش "نفخ شکم" در بچه‌ها و بزرگسالان در فصل بهار تا حدی طبیعی است، برای پیشگیری از شدت آن، استفاده از "دمنوش ترخون" بسیار کمک‌کننده است.
برای سلامت دستگاه گوارش خود، می‌توانید روزی یک بار، دمنوش ترخون استفاده کنید البته استفاده از ترخون تازه بهتر از خشک شده آن است.
"پیاده‌روی" در ساعات اولیه شب در بهار، میتواند فشار زیاد بخارات را از روی قلب برداشته و باعث کنترل فشار خون و آرامش قلب شود؛ باید بدانیم همانطور که در کوهستانها، گرم شدن زمین باعث ذوب شدن برفها شده و رودخانه‌ها خروشان و جوشان می‌شود، در بدن ما نیز بلغم منجمد شده در فصل زمستان، در فصل بهار ذوب شده و به حرکت در آمده و تولید دردهای مفصلی و کوفتگی صبحگاهی می‌کند.
انجام "روغن‌مالی" بخصوص روغن زنجبیل و سیاهدانه و حتی زیتون روی بدن باعث نرم شدن سریع بلغم شده و دردهای بدن را بخصوص در سالمندان به حداقل می‌رساند؛ پس روغن‌مالی به بدن بخصوص در پس از حمام را فراموش نکنید‌!
بهار بهترین و معتدل‌ترین فصل سال، مزاج گرم و تری دارد؛ با شروع بهار، افراد دچار سستی و خواب‌آلودگی شده و کسل و بی‌حوصله هستند؛ گرما و رطوبت برای حفظ سلامت لازم است؛ در آب باکتری به نام ecoli وجود دارد که بسیار متنوع است و وجود آن در آب تا حدی مجاز است.
معمولا آب به آب شدن و استفاده از آبهای مناطق مختلف در طول سفر به‌دلیل تنوعی که این باکتری دارد باعث ایجاد حالتی از اسهال می‌شود که به آن اسهال مسافرتی می‌گویند؛ این اسهال بیمارگونه نیست و تب و لرز نمی‌دهد و دلیل آن، این است که  بدن با باکتری ecoli آن منطقه سازگاری ندارد.
همانطوریکه چشمه‌ها در فصل بهار جاری می‌شوند، عروق بدن نیز در این فصل باز شده  و با گرم شدن بدن، بخارات زیادی به طرف مغز حرکت می‌کند، شیرینی خواب بهار، یکی از بهترین نعمتها است؛ تلاش کنیم از خواب شروع شب بهار، بهره‌مند شویم هر چند بیداری صبحگاهان در بهار و حضور در طبیعت، نمود تجربه حیات مجدد خلقت است؛ خواب ظهر بهاری را کوتاه و خواب شب را طولانی‌تر تجربه کنید.
"کبد چرب" را جدی بگیرید! + راهکارهای طب سنتی درمان کبد چرببازخوانی/ عدم‌ استفاده از "ظرفیتهای طب سنتی" یکی از علل مهم مرگ‌ومیر کرونا در کشورفیلم/ جامع‌ترین دستورالعمل طب سنتی برای درمان "غلظت خون"تمسخر سازمان‌یافته "طب سنتی" در برنامه خندوانه!راهکارهای کمکی طب سنتی برای درمان "ام‌اس""خونریزی لثه" را جدی بگیرید!+ راهکارهای درمانی طب سنتیجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :