چند تجربه از عوارض غیرقابل جبران "سقط جنین"

کد مطلب 19850 1400-01-03 01:18
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
طی سالها طبابت خود، بارها شاهد مراجعه بیمارانی بوده‌ام که عمداً یا حتی به توصیه پزشک دست به "سقط جنین" زده‌اند و بعد از آن با هجوم انواع بیماریهای جسمی و روحی مواجه شده‌اند ...

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر رضا منتظر، پزشک و پژوهشگر و نویسنده طب سنتی کشورمان در مطلب کوتاهی به برخی از تجربیات درمانی خود از بیمارانی که اقدام به انجام "سقط جنین" کرده‌‌اند، پرداخت و نوشت:
خانم‌هایی که قصد سقط جنین دارند خیلی دقت کنند! طی سالها طبابت خود، بارها شاهد مراجعه چنین بیمارانی بوده‌ام، بیمارانی که عمداً یا حتی به توصیه پزشک دست به سقط جنین زده‌اند و بعد از آن با هجوم انواع بیماریهای جسمی و روحی مواجه شده‌اند.
یکی از بیمارانم، پیرزن 80 ساله‌ای است که می‌گوید به علت ویار شدید دست به سقط زدم و الان 40 سال است که سردرد و بی‌خوابی دارم و به هیچ درمانی پاسخ نمی‌دهد.
مورد ذیل هم آخرین بیماری است که مراجعه کرده است:
خانمی 40 ساله به مطب آمد و گفت دچار استرس و غصه زیادی شده‌ام، بسیار عصبی هستم، بی‌خوابی و کابوس امانم را بریده و دیسک گردن و کمر هم مزید بر علت شده است.
گفتم: از چه زمان دچار این حالت‌ها شده‌ای؟ گفت بعد از سقط جنین!
گفتم: دلیل سقط جنین چه بود؟
گفت: "فیبروم داشتم و دکتر گفت باید سقط کنی!"
گفتم" به دلیل فیبروم؟! آن وقت شما در مورد لزوم این کار فکر نکردی؟ برای مشورت به سراغ پزشک دیگری نرفتی که متعهد هم باشد؟
پرونده‌اش را دیدم؛ خرداد امسال هم نزد من آمده بود و متاسفانه توصیه‌های همان موقع مرا هم اجرا نکرده بود.
به راستی چه رابطه‌ای میان سقط جنین و مشکلات اعصاب و روان و پریشانی ذهن وجود دارد؟! توصیه کلی من به این قبیل بیماران این است که قبل از اقدامات درمانی، توبه کنند؛ خیلی از بیماریها، عقوبت عمل فرد است و آمرزش الهی شرط شفا یافتن است.
یکی از معارفی که از آن غفلت شده است، ارتباط بین اعمال انسان و بیماری‌‌هایی است که در بدن او پدیدار می‌گردند که از آن به «عقوبت» یاد می‌شود؛ امام صادق علیه‌السلام مى‌فرمایند: «ان المرضی علی وجوه شتی: مرض البلوی و مرض العقوبه و مرض جعل علت للفناء» یعنی: «بیماری بر چند گونه است: بیماری امتحان، بیماری عقوبت و بیماری که علت مرگ قرار داده شده است».
بیماری عقوبت، کیفری است که بر اثر جرم به انسان وارد می‌شود و جهت رفع آن نیز باید علت را به درستی شناسایی کرد.
خداوند متعال در قرآن کریم تصریح می‌فرماید: «وَ مَا أَصَابَكُم مِّن مُّصِیبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَیْدِیكُمْ و َیَعْفُو عَن كَثِیر» یعنی: «و هر مصیبتى به شما برسد به سبب دستاورد خود شماست و [خدا] از بسیارى [گناهان‏] در می‏گذرد.»
امام علی علیه‌السلام در تفسیر این آیه می‌فرماید: «از گناهان اجتناب کنید که تمام بلاها و کمبود روزی به واسطۀ گناه است حتی خراش برداشتن بدن و زمین خوردن و مصیبت دیدن زیرا خداوند متعال می‌فرماید: و َمَا أَصَابَكُم مِّن مُّصِیبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَیْدِیكُمْ»
بسیاری از موارد 209‌گانه سقط جنین قانونی "غیرشرعی" است!/ حدود 2ماهگی زمان ولوج روح است نه 4ماهگی!واکاوی افزایش سقط جنین در آذربایجان‌غربی/ چرا ‌پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی شفاف‌سازی نمی‌کنند؟ + فیلمتشویق مادر به "سقط جنین بی‌دلیل" توسط برخی پزشکان به اسم "غربالگری!"فیلم/ القای ترس از سوی پزشک در "غربالگری" مادران باردار چگونه به سقط جنین ختم می‌شود؟!توصیه و اجبار به انجام "سقط جنین" خدمت "غربالگری" به جامعه مدرن امروز!انجام ناصحیح مراحل "تست غربالگری" چطور می‌تواند منجر به سقط جنین‌های سالم شود؟!"غربالگری" یا ماشین مدرن سقط جنین!/ 20000 سقط غیرقانونی نتیجه استرس ناشی از نتایج غربالگری!


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :