پشت میزنشین‌ها چقدر باید ورزش کنند؟

کد مطلب 3818 1399-07-05 11:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

نمناک/ نشستن پشت میز در کل روز می تواند عاملی برای به خطر انداختن سلامتی باشد. همچنین یک سبک زندگی بدون تحرک را برای فرد ایجاد می کند که در آن احتمال مرگ و میر و ابتلا به بیماری ها بیشتر استنمناک/ نشستن پشت میز در کل روز می تواند عاملی برای به خطر انداختن سلامتی باشد. همچنین یک سبک زندگی بدون تحرک را برای فرد ایجاد می کند که در آن احتمال مرگ و میر و ابتلا به بیماری ها بیشتر است. مطالعات نیز در این مورد در طیف وسیعی انجام شده است و میلیون ها فرد که در طول روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پشت میز می نشینند، مورد بررسی قرار گرفتند.

مقداری ورزش های روزانه می تواند این وضعیت را بهبود ببخشد و انجام دادن آن ها هم اصلاً کار سختی نیست. محققان در مطالعه ای در مورد سبک زندگی بی تحرک به این نتیجه رسیدند که این افراد خودشان را محدود به این نوع سبک زندگی کرده اند. اثرات منفی این مشکل روی سلامتی به شدت زیاد است.

مطالعه در این مورد زیاد انجام شده است و اساساً افرادی را که در سنین 45 سال و یا بالاتر هستند، را مورد بررسی قرار داده است. آن ها به این نتیجه رسیدند افرادی که در طول روز 8 ساعت نشسته هستند و کم ترین میزان ورزش و فعالیت را دارند، 9.9 درصد میزان مرگ و میر در در آن ها افزایش پیدا می کند. افرادی که در طول روز کم تر از 4 ساعت می نشینند و یک ساعت هم ورزش می کنند، درصد مرگ و میر در آن ها 6.8 درصد است.

پشت میز نشین ها در روز چقدر ورزش کنند؟
مطالعات نشان می دهد افرادی که روزانه به طور میانگین 8 ساعت پشت میز می نشینند، باید یک ساعت در طول روز ورزش کنند. چنانچه در بخش ورزش و سلامت نمناک اشاره کرده ایم افرادی که 6 ساعت یا کم تر می نشینند، حداقل باید نیم ساعت ورزش داشته باشند. اصلا نیاز به ورزش سختی نیست یا مجبور نیستید به باشگاه بروید. همین که یک پیاده روی کوتاه داشته باشید و این کار را هنگام صبح بعد از ناهار یا بعد از شام انجام دهید، کفایت می کند. همچنین می توانید بعضی از روزها این کار را نکنید اما چند روز یک بار حتماً به انجام این کار بپردازید.

بعضی از متخصصان سلامت پیشنهاد می کنند که هر روز نیم ساعت ورزش داشته باشید شاید نیم ساعت ورزش بیشتر شما را خسته کند اما صد در صد مانع رسیدگی شما به کارهایتان نمی شود. به شرطی که زود از خواب بیدار شوید، در طول روز به کارهایتان برسید و زمانی را هم به ورزش اختصاص دهید و در نتیجه همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. مثلاً می توانید از خانه تا محل کار پیاده بروید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :