کاهش وزن با نوشیدنی را از همین امشب شروع کنید

کد مطلب 3850 1399-07-05 21:47
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه

بلاگ کرفس/ کاهش وزن با نوشیدنی به شما کمک می‌کند تا متابولیسم بدن خود را افزایش دهید. با افزایش سوخت و ساز بدن، روند لاغری نیز تسریع می‌شودبلاگ کرفس/ کاهش وزن با نوشیدنی به شما کمک می‌کند تا متابولیسم بدن خود را افزایش دهید. با افزایش سوخت و ساز بدن، روند لاغری نیز تسریع می‌شود. در سال‌های اخیر مشخص شده است که برخی از نوشیدنی‌ها تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند. اگر این نوشیدنی‌ها را در زمان شب مصرف کنید، همزمان تاثیر فوق‌العاده‌ای در بهبود خواب شما دارند. نوشیدنی‌هایی که فاقد کافئین هستند، علاوه بر کیفیت خواب، باعث افزایش سوخت و ساز بدن و عضله‌سازی هم می‌شوند. در ادامه به معرفی چندین روش لاغری با نوشیدنی می‌پردازیم.
 
شیر یک نوشیدنی مقوی برای قبل از خواب
شیر یک نوشیدنی مقوی و حاوی کلسیم و تریپتوفان است. به دلیل اینکه شیر حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است، به رشد و تقویت عضلات نیز کمک زیادی می‌کند. از سوی دیگر در روز بعد اشتهای شما را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، شیر تاثیر زیادی در بهبود کیفیت خواب دارد.

کاهش وزن با نوشیدنی آب انگور
کاهش وزن با نوشیدنی آب انگور نیز تاثیر زیادی در روند کاهش وزن دارد. به طوری که اگر قبل از خواب ۱۰۰ گرم آب انگور خالص را بنوشید، باعث چربی سوزی در بدن می‌شود. از سوی دیگر این نوشیدنی، میزان ترشح انسولین در بدن را تنظیم می‌کند. شما در طی روز موادغذایی حاوی کربوهیدرات مصرف می‌کنید. بدن برای جذب و دفع این ماده، به انسولین نیاز دارد. کاهش ترشح انسولین باعث افزایش قندخون می‌شود. در عین حال افزایش آن نیز افت قند را به دنبال دارد.
آب انگور حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی است که چربی سفید (ذخیره‌کننده‌ی کالری) را به چربی قهوه‌ای (کالری‌سوز) تبدیل می‌کند. پس با مصرف این نوشیدنی، وزن شما کاهش می‌یابد.
 
مصرف دمنوش بابونه در زمان شب
یکی دیگر از راهکارهای لاغری با نوشیدنی مصرف دمنوش بابونه است. چای گرم بابونه باعث افزایش گلیسین بدن می‌شود. در نتیجه آرامش اعصاب را در پی دارد. از سوی دیگر این دمنوش دمای بدن را افزایش می‌دهد. در واقع دمنوش بابونه چربی‌های اضافه بدن را می‌سوزاند تا گرمای بدن را تأمین کند. همچنین دمنوش بابونه باعث کاهش قند خون بدن نیز می‌شود. این نوشیدنی فاقد کافئین است و به بهبود کیفیت خواب نیز کمک می‌کند.

کفیر یک نوشیدنی بی‌نظیر برای لاغری
کاهش وزن با نوشیدنی را می‌توانید با خوردن کفیر شروع کنید. این نوشیدنی حاصل تخمیر شیر است و در آن مقدار زیادی پروبیوتیک یافت می‌شود. کفیر افزایش باکتری‌های مفید در روده‌ی بزرگ را به همراه دارد. در نتیجه سیستم گوارش را تقویت می‌کند. در عین حال باعث جذب بهتر ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن می‌شود. براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است، نوشیدن یک لیوان کفیر قبل از خواب، باعث بهبود کیفیت خواب می‌شود. از سوی دیگر به روند لاغری نیز کمک می‌کند.

 
آب یک نوشیدنی سالم برای لاغری
یکی دیگر از روش‌های کاهش وزن با نوشیدنی مصرف آب در طی شبانه روز است. همانطور که می‌دانید نوشیدن ۷ لیوان آب در طی شبانه‌روز برای سلامت بدن ضرورت دارد. با نوشیدن آب، روند لاغری در شما تسریع می‌شود. زیرا آب قدرت فوق‌العاده‌ای در چربی‌سوزی دارد. از سوی دیگر به دفع مواد زائدِ بدن از طریق کبد و کلیه کمک می‌کند. آب باعث رقیق شدن خون می‌شود و به افزایش جریان خون نیز کمک می‌کند.
از سوی دیگر موادزائدی همچون قند و چربی اضافه که باعث چاقی می‌شوند، با نوشیدن آب از بدن خارج می‌شوند. پس در طی دوره‌ی کاهش وزن، نوشیدن آب را فراموش نکنید.

لاغری با نوشیدنی آب کرفس
یکی دیگر از راهکارهای کاهش وزن با نوشیدنی مصرف آب کرفس است. هر یک فنجان آب کرفس دارای ۴۰ واحد کالری است که به نیاز شبانه‌ی شما پاسخ می‌دهد. این مقدار کالری انرژی‌زاست و برای بدن کفایت می‌کند. در نتیجه باعث اضافه وزن نمی‌شود. نوشیدنی آب کرفس به سوخت و ساز بدن کمک می‌کند. در زمان خواب متابولیسم بدن افزایش می‌یابد که در روند لاغری تاثیر زیادی دارد.
از سوی دیگر با نوشیدن آب کرفس روده‌ها نیز عملکرد بهتری خواهند داشت. این نوشیدنی یبوست را درمان می‌کند. افرادی که به یبوست مبتلا هستند اگر در زمان شب آب کرفس میل کنند، روز بعد سیستم گوارش آن‌ها عملکرد بهتری خواهد داشت. با عملکرد بهتر روده‌ها، مواد زائد از بدن خارج می‌شود و در نتیجه لاغری نیز سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

 
ترکیب سرکه سیب و عسل
یک روش دیگر برای لاغری با نوشیدنی ترکیبی از سرکه سیب، عسل و آب است. برای درست کردن این نوشیدنی، دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق عسل و یک فنجان آب ترکیب کنید. اگر این نوشیدنی را قبل از شام میل کنید، باعث سلامت روده‌ها و کارکرد بهتر سیستم گوارش می‌شود. سرکه سیب در طی شب افزایش سوخت و ساز بدن را به همراه دارد. از سوی دیگر میزان اشتهای شما را در روز بعد کاهش می‌دهد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :