طرز تهیه خورشت به آلو با مرغ به صورت مجلسی

کد مطلب 3856 1399-07-05 22:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ستاره/  خورشت به آلو با مرغ یکی از خورشت‌های خوشمزه پاییزی است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با طرز تهیه خورشت به آلو با مرغ و نکاتی برای خوشمزه و خوش پخت شدن آن آشنا کنیمستاره/  خورشت به آلو با مرغ یکی از خورشت‌های خوشمزه پاییزی است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با طرز تهیه خورشت به آلو با مرغ و نکاتی برای خوشمزه و خوش پخت شدن آن آشنا کنیم.
میوه‌ی به یکی از میوه‌های پاییزی است که بصورت خام طعم بی‌نظیری دارد؛ اما شاید پختن خورشت با آن برای عده‌ی معدودی خیلی دلچسب نباشد؛ با این حال این میوه در انواع خورشت و غذاها استفاده می‌شود و با ذائقه بسیاری از افراد اصطلاحا جور در می‌آید. قبلا در سایت ستاره شما را با طرز تهیه انواع غذا با به، طرز تهیه مربای به و... آشنا کرده‌ایم. اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از انواع غذاهای خوشمزه با به، یعنی طرز تهیه خورشت به آلو با مرغ آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.
مقدار موادی که به آن اشاره می‌شود، برای تهیه خورشت به آلو با مرغ برای دو نفر است. بنابراین در صورتی که قصد دارید برای نفرات بیشتری آن را تهیه کنید، مقدار مواد اولیه را به نسبت تغییر دهید.

مواد لازم برای تهیه خورشت به آلو با مرغ
میوه به۱ عدد متوسط
سینه مرغبه مقدار لازم
آلو۱۰ عدد
پیاز۱ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
نمک فلفل و زردچوبه به مقدار کافی
دستور تهیه
۱. میوه به را به خوبی شسته و آن را به صورت مکعبی یا با قالب، برش بزنید. برای آنکه به‌های برش خورده سیاه نشوند می‌توانید آن‌ها را در یک ظرف آب بریزید.
۲. پیاز را نیز خرد یا خلال کنید و آن را با مقدار مورد نظرتان با نمک تفت دهید؛ در ادامه تفت دادن به آن روغن و زردچوبه بزنید تا پسازها طلایی رنگ شوند. در انتها روغن پیاز‌ها را بگیرید.
۳. به‌های خود را از آب خارج کرده و آب آن را بگیرید؛ سپس آن‌ها را در همان روغنی که پیازها را با آن سرخ کردید، برای مدت ۳ الی ۴ دقیقه تفت دهید. این کار باعث می‌شود که به‌ها توی خورشت له نشوند.
۴. حال نوبت به سرخ کردن مرغ‌ها می‌رسد. در ابتدا بهتر است مرغ‌ها را آبپز کنید و سپس آن‌ها را با زعفران یا زردچوبه و نمک بزنید سرخ کنید.
۵. پیازها و رب را با هم مخلوط کنید و در قابلمه مورد نظرتان برای پخت خورشت به آلو با مرغ بریزید. تا زمانی که که رب کاملا سرخ شود به تفت دادن ادامه دهید و پس از آن فلفل را به آن اضافه کنید. سپس مرغ و بعد از یک دقیقه به را به ظرف اضافه کنید. دو دقیقه بعد نیز آلوهای شسته شده را به ظرف اضافه کنید.

نکته: دقت داشته باشید که اگر از مقدار بیشتری مرغ استفاده می‌کنید و مرغ‌ها بخوبی پخته نشده، باید اجازه دهید که ابتدا مرغ به خوبی پخته شود و بعد از آن به را به قابلمه اضافه کنید. در این دستور چون ما از پخته شدن مرغ اطمینان داریم، به را با فاصله کمتر از ۲ دقیقه به قابلمه اضافه کردیم؛ ولی شما در خصوص میزان پختگی مرغ اطمینان حاصل کنید و به را پس از پخته شده به قابلمه اضافه کنید.
۶. حال به مقدار لازم یعنی به مقداری که آب فقط روی مواد را بگیرید، آب داغ یا آب جوش به قابلمه اضافه کنید.
۷. اجازه دهید خورش‌تتان به مدت نیم ساعت بر روی حرارت ملایم گاز پخته شود.
خورشت به آلو با مرغ شما آماده است؛ نوش جان.
ممکن است برخی از افراد این غذا را بصورت شیرین دوست داشته باشند. در این صورت هنگام سرخ کردن رب گوجه، یک قاشق شکر به آن اضافه کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :