تلاش برای تخصیص اعتبار ۱۰ درصدی به نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها

کد مطلب 3906 1399-07-06 20:03
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
در نشست پایانی معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش با نواب رئیس چند فدراسیون به تلاش بر تعلق اعتبار ۱۰ درصدی به نواب رئیس بانوان و جانشین‌پروری تاکید شد.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست پایانی مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وطارت ورزش و جوانان با نواب رئیس فدراسیون‌های اتومبیلرانی و موتورسواری، پزشکی ورزشی، اسکیت، چوگان، انجمن های ورزشی، ژیمناستیک و والیبال برگزار شد.
مهین فرهادی‌زاد در این نشست گفت: فضایی که برای مدال آوری بانوان فراهم شد از مدت ها پیش اتفاق افتاده و توانسته جایگاه ورزش کشور را در بازی‌های آسیایی و المپیک ارتقا دهد. بعد از این باید تلاش کنیم اعتبار 10 درصد خاص بانوان به آنها تعلق گیرد.
وی درباره طرح جانشین‌ پروری اظهار داشت: این طرح توسط معاونت زنان و با همکاری فدراسیون‌ها اتفاق افتاد که در گام نخست 87 نفر شناسایی شدند، اما کرونا این موضوع را به تاخیر انداخت و با از سرگیری دوره‌های آموزشی برای نفرات منتخب در جانشین پروری این موضوع دنبال می‌شود.
مکاتبه ساکی با فرهادی‌زاد برای حل مشکل ملی‌پوش دوچرخه‌سواری/ وعده شیوایی برای کسب مدال کبدی در بازی‌های ساحلی آسیاییمهناز شاددل مشاور امور بانوان فدراسیون والیبال گفت: کمک‌های مالی خوبی برای برگزاری لیگ برتر امسال انجام شد و در آئین نامه سقف قرارداد بستیم و باشگاه ها موظفند حداقل 12 میلیون تومان در نظر گرفته شد و تنها مشکل ما این است که باشگاه‌ها به دلیل تعداد زیاد ورزشکار برای گرفتن تست پی سی آر دچار مشکل مالی می‌شوند. همچنین در نظر داریم کم‌کم تمرینات تیم نوجوانان را آغاز کنیم.
لاله حاکمی نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به مشکل فدراسیون والیبال گفت: هیئت نمی‌تواند کمک کند اما می‌توانیم جایی را معرفی کنیم تا تست پی سی آر با تخفیف گرفته شود اما بیشتر تست‌ها در استان تهران انجام شده است. تغییراتی را نیز باید در برنامه لیگ‌تان ایجاد دهید.
مریم وفاخواه، نایب رئیس بانوان فدراسیون اسکیت نیز به برگزاری کلاس‌های آموزشی تئوری اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی را برگزار کردیم و کلاس‌های عملی نیز به دلیل اینکه در فضای باز انجام می‌شود و با گرفتن مجوز از ‌فدراسیون پزشکی و ورزشی انجام شد. جلسه نواب رئیسان هیئت‌های استانی نیز با حضور 28 نفر و نخستین تست انتخابی اسکیت روی یخ برای اعزام به مسابقات جهانی فیلیپین برگزار شد اما اردوها را به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت بازی‌های تدارکاتی انجام داده و برترین‌ها در اردو باقی می‌مانند. مسابقات مجازی را نیز برگزار کرده و دو نفر از بانوان در رشته اسکیت بورد جزو 10 ورزشکار برتر در میان 37 کشور جهان شدند. همچنین در دوران کرونا شش جلد کتاب تالیف شد.
در ادامه لاله حاکمی، نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تیم‌های ملی مجوز فعالیت خود را با گرفتن تست کرونا گرفتند. مسابقات لیگ خطرآفرین و تست پی سی آر مناسب است اما با این وجود علیرغم داشتن علائم تست‌شان منفی می‌شود پس باید پروتکل‌های بهداشتی را با دقت رعایت کنیم.
وی افزود: طرحی مورد تائید هیئت رئیسه قرار گرفت مبنی براینکه گواهی تائیدیه فعالیت داده شود تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
فیروزه سیدمهدی نایب رئیس بانوان فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری نیز گفت: کلاس های آموزشی آنلاین و تمرینات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد. همچنین تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش و شهرداری و دانشگاه فنی و حرفه‌ای منعقد کردیم. مسابقات اسلالوم بانوان و رالی خانوادگی را برگزار شد و برای آموزش عمومی موتورسواری فراخوان دادیم.
غزاله امیر ابراهیمی نایب رئیس بانوان فدراسیون چوگان به محدودیت‌هایی که شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است، اظهار داشت: مشکلاتی در آوردن مربی خارجی داشتیم و امسال دچار شوک عجیبی شدیم. پیک تمرینات و مسابقات در خاموشی رفت اما فیلم‌های آموزشی را به استان‌ها دادیم.
وی افزود: از آنجایی که امکان اعزام مربی به استان‌ها نبود ترجیح دادیم کلاس‌ها و دوره‌هایی تحت عنوان تربیت چوگان باز برگزار کردیم تا در استان‌ها دغدغه تکنیک‌های غلط را نداشته باشیم.
در پایان این جلسه فرهادی‌زاد گفت: در حال حاضر تعداد روسای زن هیئت‌های استانی افزایش یافته و باید تلاش کنیم از قابلیت و پتانسیل بانوان استفاده و تعداد روسای بانوان بیشتر شود.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :