دیپ پنیر فتا یک میان وعده ساده و خوشمزه برای بچه ها

کد مطلب 8224 1399-09-13 20:22
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ایران کوک/ دیپ پنیر فتا همراه با تنقلات مختلفی مثل نان برشته، چیپس سیب زمینی و چیپس سبزیجات (مثل چیپس کدو سبز) یا سبزیجات سوخاری (مثل گل کلم سوخاری) فوق‌العاده خوشمزه است و می‌تواند یک عصرانه یا میان وعده عالی برای همه باشد. در اینجا طرز تهیه نان پیتای تست شده و کنجد بوداده برای سرو همراه دیپ هم آموزش داده شده استایران کوک/ دیپ پنیر فتا همراه با تنقلات مختلفی مثل نان برشته، چیپس سیب زمینی و چیپس سبزیجات (مثل چیپس کدو سبز) یا سبزیجات سوخاری (مثل گل کلم سوخاری) فوق‌العاده خوشمزه است و می‌تواند یک عصرانه یا میان وعده عالی برای همه باشد. در اینجا طرز تهیه نان پیتای تست شده و کنجد بوداده برای سرو همراه دیپ هم آموزش داده شده است. در ضمن شما می‌توانید سبزی خشک و ادویه‌های موجود در دیپ را به دلخواه خود تغییر دهید.
این دیپ را می‌توانید تا ۳ روز قبل از زمان مصرف تهیه کنید و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید. دیپ در یخچال کمی سفت خواهد شد به طوری که می‌توانید آن را با چاقو روی نان مالید. پس حدوداً ۱ ساعت قبل از سرو آن را از یخچال خارج کنید تا نرم شود.

چی لازم داریم:

پنیر فتا 225 گرم
ماست چکیده 1/2 پیمانه
سس مایونز 1/2 پیمانه
پوست لیمو رنده شده 1 قاشق چایخوری
شوید خشک 1/4 قاشق چایخوری
جعفری خشک 1/4 قاشق چایخوری
پودر آویشن 1/4 قاشق چایخوری
نمک 1/8 قاشق چایخوری
فلفل سیاه 1/4 قاشق چایخوری
فلفل قرمز 1/8 قاشق چایخوری
برای سرو:
کنجد بوداده
روغن زیتون
نان پیتا

 
چطوربپزیم:

ابتدا پنیر فتا و بقیه مواد لازم برای تهیه دیپ را داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و مخلو کنید تا خمیر یکدستی حاصل شود. دیپ را بچشید و در صورت لزوم میزان ادویه‌ها را بیشتر کنید. سپس آن را به کاسه مورد نظر برای سرو منتقل کنید. با یک قاشق روی دیپ یک خط مارپیچی ایجاد کنید. حال روی آن روغن زیتون و کنجد بوداده بپاشید. در صورت تمایل می‌توانید از مقدار کمی پرک فلفل قرمز هم برای تزیین دیپ فتا استفاده کنید.

برای تهیه نان پیتای تست شده، فر را از قبل با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. دو طرف نان پیتا روغن زیتون بمالید و مقدار خیلی کمی نمک بپاشید. حال نان را به ۴ قسمت تقسیم کنید. روی سینی فر کاغذ روغنی بکشید و برش‌های نان را روی آن بچینید. ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید تا نان پیتا برشته شود.


 برای تهیه کنجد بوداده، تابه‌ای را روی شعله متوسط داغ کنید. دانه‌های کنجد خام را داخل آن بریزید و چند دقیقه تفت بدهید تا طلایی رنگ شوندو خیلی مراقب باشید چون کنجد به سرعت می‌سوزد (یا می‌توانید از کنجد برشته آماده استفاده کنید).این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :