خوشقدم: هر سه ملی‌پوش کاراته تشنه تمرین و مسابقه هستند/ برای کسب دو سهمیه دیگر نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم

کد مطلب 8522 1399-09-18 09:41
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: ملی‌پوشان بعد از ۹ ماه تعطیلی تمرینات دوباره در قالب یک تیم جمع خواهند شد و هر سه آنها از انگیزه کافی برخوردار و تشنه تمرین و مسابقه هستند.

- اخبار ورزشی - سمانه خوشقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری نخستین مرحله اردوی تیم کاراته بانوان اظهار داشت: نخستین اردوی تیم ملی در سال جاری از روز چهارشنبه 19 آذرماه در محل مجموعه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات به همت دکتر لشگری استارت خواهد خورد. برای این مرحله از اردو حضور 5 کاراته‌کا قطعی شده است.
وی تصریح کرد: روز چهارشنبه ورود ملی‌پوشان به اردو خواهد بود و قرار است در ابتدا از همه اعضای تیم تست کرونا گرفته شود. اگر تا روز پنجشنبه نتیجه تست همه اعضای تیم مشخص و منفی باشد، تمرینات را از بعد از ظهر روز پنجشنبه 20 آذرماه آغاز خواهیم کرد و این اردو 12 روزه ادامه خواهد داشت. این اردو اولین اردوی ما بعد از 9 ماه تعطیلی تمرینات خواهد بود، البته با وجودی تعطیلی اردوها نیز ملی‌پوشان تحت نظارت کادرفنی تمرین داشتند. سرمربی تیم ملی بانوان خاطر نشان کرد: در این مدت با هماهنگی کادرفنی و مربیان باشگاهی بچه‌ها، مسائل تمرینی کاراته زیر نظر مربیان باشگاهی انجام شده است. برنامه بدنسازی نیز از سوی مربی بدنساز تیم ملی به بچه‌ها داده شده بود، اما قطعا هیچ چیزی بهتر از اردوهای تیم ملی نیست. در اردوهای تیم ملی ما می‌توانیم به صورت منسجم برنامه‌های خود را تا زمان برگزاری مسابقات کاراته وان مراکش در فروردین ماه سال 1400 انجام بدهیم. خوشقدم در خصوص شرایط ملی‌پوشان در مسیر کسب سهمیه المپیک گفت: سهمیه المپیک حمیده عباسعلی قطعی شده است، اما ما باید برای کسب سهیمه دو دختر دیگر کاراته ایران نهایت تلاش خود را انجام بدهیم. هدف ما قطعی نگه داشتن سهمیه المپیک سارا بهمنیار در مسابقات مراکش است و تلاش خواهیم کرد رزیتا علیپور را به جایگاه چهارم رنکینگ المپیک برسانیم.
وی در خصوص اینکه قرار بود در دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته بانوان مربی جدیدی به کادرفنی اضافه شود، گفت: صحبت بود به کادرفنی نفری اضافه شود تا در مسائل فنی به من کمک کند، اما در حال حاضر این اتفاق نیفتاده است و در این اردو مربی جدیدی اضافه نخواهد شد.
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص شرایط حمیده عباسعلی برای حضور در اردوی تیم ملی عنوان کرد: خدا را شکر شرایط خوبی برای عباسعلی فراهم شده است. با تعویق المپیک روند درمانی او به صورت طبیعی و به دور از استرس پیگیری شد. در حال حاضر عباسعلی مشکل خاصی ندارد و می‌تواند تمرینات خود را شروع خواهد کند. خوشقدم با اشاره به انگیزه ملی‌پوشان برای شروع تمرینات گفت: ملی‌پوشان ما بعد از 9 ماه تعطیلی تمرینات دوباره در قالب یک تیم جمع خواهند شد و هر سه آنها از انگیزه کافی برخوردار و تشنه تمرین و مسابقه هستند. مسابقه مراکش نیز به خاطر برگزاری پس از حدود یک سال و چند ماه  وقفه می‌تواند رویداد دیگری باشد. بازیکنان در این مدت فرصت داشتند تا کاملا نقاط ضعف خود را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنند.
وی در پایان گفت: با توجه به ارتباط با مربیان دیگر کشورها اکثر تیم‌ها شرایط مانندی ما داشتند و نگرانی از کرونا باعث شده است تا آنها نیز نتوانند به صورت منسجم تمرینات داشته باشند. البته برخی کشورها نیز اردوهایی مشترکی برگزار کردند و ما نیز در زمان مناسبی تمرینات خود را شروع خواهیم کرد و اردوها تا مسابقات مراکش تداوم خواهد داشت. کادرفنی و بازیکنان از انگیزه زیادی برای شروع دوباره مسابقات و کسب افتخار  برای مردم برخوردار هستند.
بازگشت شاگردان خوشقدم به تمرینات بعد از 9 ماه/ برگزاری اردوی کاراته بانوان با حضور 5 کاراته‌کاجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :