با طرز تهیه«سالپیکون» آشنا شوید

کد مطلب 8552 1399-09-18 15:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

فوت و فن/ سالپیکون به مخلوطی از گوشت، ماهی یا سبزیجات گفته می‌شود که عموما برای پر کردن پیراشکی یا نان استفاده می‌کنند. آن را همچون دیپ به همراه نان تورتیلا یا چیپس ذرت نیز میل می‌کنندفوت و فن/ سالپیکون به مخلوطی از گوشت، ماهی یا سبزیجات گفته می‌شود که عموما برای پر کردن پیراشکی یا نان استفاده می‌کنند. آن را همچون دیپ به همراه نان تورتیلا یا چیپس ذرت نیز میل می‌کنند.
تعداد: ۲ نفر
زمان تهیه: ۱۵ دقیقه
زمان پخت: ۱۰ دقیقه
مواد لازم
نصف پیمانه آرد شیرینی‌پزی
نمک و فلفل سیاه
۲۲۵ گرم ماهی تیلاپیلا
روغن گیاهی
یک عدد فلفل چیلی تند، خرد شده
دو عدد پیازچه، خرد شده
یک دسته بزرگ گشنیز تازه خرد شده
دو عدد لیموترش
چیپس ذرت یا تورتیلا
طرز تهیه
۱- آرد  را داخل بشقاب گودی بریزید. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و هم بزنید. فیله‌های تیلاپیلا را داخل آن بغلتانید و آرد اضافه آنها را بگیرید.
۲- تابه بزرگی را روی حرارت ملایم قرار دهید. روغن اضافه کنید و پس از گرم شدن روغن، ماهی‌ها را داخل تابه بگذارید و هر طرف ماهی‌ها را دو تا ۳ دقیقه بپزید تا طلایی و برشته شوند. سپس ماهی‌ها را روی تخته گوشت‌خردکنی بگذارید. آنها را با چاقوی تیز یا با کمک دو چنگال خرد کنید.
۳- در یک کاسه متوسط، ماهی، چیلی، پیازچه و گشنیزهای خرد شده را با یکدیگر مخلوط کنید. آب یک عدد لیموترش را بگیرد و روی آنها بریزید. آن را بچشید و در صورت نیاز، دوباره نمک و فلفل اضافه کنید. این غذا را به همراه چیپس ذرت یا نان تورتیلا سرو کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :