اولین کارآزمایی بالینی واکسن کووید۱۹ ایرانی در دی ماه

کد مطلب 8578 1399-09-18 22:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

فارس/ سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به احتمال زیاد در دی ماه اولین کارآزمایی بالینی واکسن کووید۱۹ ایرانی انجام می‌شود. 
_ تلاش می‌کنیم که تا پایان سال ۲۰ درصد از هم‌وطنان‌مان را در مقابل کرونا واکسینه کنیم و در حال رایزنی هستیم که بتوانیم ۱۰ درصد در قالب کوکس خریداری کنیم و ۱۰ درصد نیز از طریق مذاکره با کشورهایی مثل روسیه و چین خریداری کنیم و یا از طریق انتقال دانش آن‌ها تولید کنیمفارس/ سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به احتمال زیاد در دی ماه اولین کارآزمایی بالینی واکسن کووید۱۹ ایرانی انجام می‌شود. 
_ تلاش می‌کنیم که تا پایان سال ۲۰ درصد از هم‌وطنان‌مان را در مقابل کرونا واکسینه کنیم و در حال رایزنی هستیم که بتوانیم ۱۰ درصد در قالب کوکس خریداری کنیم و ۱۰ درصد نیز از طریق مذاکره با کشورهایی مثل روسیه و چین خریداری کنیم و یا از طریق انتقال دانش آن‌ها تولید کنیم.
_ چندین شرکت داخلی در کشورمان در حال تولید واکسن کرونا هستند که دو شرکت پیشرفت خوبی داشته‌اند و به احتمال زیاد در دی ماه اولین کارآزمایی بالینی را انجام می‌دهیم و در خوش‌بینانه‌ترین حالت در فصل بهار سال آینده واکسن تولید ایران آماده خواهد بود.

شبی ۱۵۰ هزار تومان هزینه مبتلایان می‌شود 
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: این طرح به عنوان مهم‌ترین و آخرین تیر در ترکش، اوج بلوغ نظام شبکه بهداشت و مشارکت مردمی است که بیماریابی، رهگیری و ایزوله کردن از اهداف آن است و با شناسایی زودهنگام بیماران، مراقبت سرپایی انجام می‌شود تا کمتر مجبور به بستری شوند همچنین با مراقبت بهتر از فوت مبتلایان جلوگیری کنیم.

لاری با بیان اینکه شهرها به محلات تقسیم‌بندی شده‌اند، افزود: با میراث فرهنگی هماهنگ شده است که در هر استان، مراکزی مانند مهمانسرا و هتل‌ها را برای قرنطینه در نظر بگیرند تا افرادی که در منزل شرایط قرنطینه ندارند به این مراکز منتقل شوند و بیمه سلامت نیز قرار است در این طرح مبتلایان را با مبلغ شبی ۱۵۰ هزار تومان حمایت کند همچنین ارائه بسته‌های حمایتی خیران برای خانواده‌های نیازمند و کمک به سالمندان برای خرید مایحتاج از دیگر کارهای در دست اقدام است.

وی با تأکید بر اینکه این طرح سیاسی نیست و منافع خاصی به دنبال ندارد، تصریح کرد: همه مردم باید از حواشی دوری کنند و در اجرای این طرح همکاری داشته باشند زیرا هدف ما فقط سلامتی مردم است و تلاش می‌کنیم تا بیماران کمتر به مراکز درمانی مراجعه کنند و ما درب منزل آن‌ها حضور پیدا کنیم زیرا بیشتر ابتلاها در همین مراجعات اتفاق می‌افتد.

واکسن ایرانی کرونا در دی ماه کارآزمایی بالینی می‌شود
لاری در رابطه خرید واکسن کرونا تا پایان سال جاری، گفت: تلاش می‌کنیم که تا پایان سال ۲۰ درصد از هم‌وطنان‌مان را در مقابل کرونا واکسینه کنیم و در حال رایزنی هستیم که بتوانیم ۱۰ درصد در قالب کوکس خریداری کنیم و ۱۰ درصد نیز از طریق مذاکره با کشورهایی مثل روسیه و چین خریداری کنیم و یا از طریق انتقال دانش آن‌ها تولید کنیم.

وی با اشاره به تولید واکسن داخلی، مطرح کرد: چندین شرکت داخلی در کشورمان در حال تولید واکسن کرونا هستند که دو شرکت پیشرفت خوبی داشته‌اند و با دقت و طبق اصول بین‌المللی و علمی پیش می‌روند و به احتمال زیاد در دی ماه اولین کارآزمایی بالینی را انجام می‌دهیم و در خوش‌بینانه‌ترین حالت در فصل بهار سال آینده واکسن تولید ایران آماده خواهد بود.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه کشورها درگیر کرونا هستند و کشورهای تولیدکننده واکسن، استفاده از این واکسن را در اولویت استفاده برای مردم کشور خودشان در نظر خواهند گرفت لذا نمی‌توانیم به کشورهای دیگر خیلی امیدوار باشیم و قطعاً باید روی تولید داخل حساب کنیم و تا زمانی که واکسن تولید شود باید روی طرح بسیج محله محور و پیشگیری جدیت داشته باشیم و از رعایت پروتکل‌ها در زمستان غافل نشویم.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :