ترفند تهیه دسر جعبه ای انار برای شب یلدا

کد مطلب 9583 1399-09-25 12:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

پارسینه/ مواد لازم برای دسر جعبه‌ای انار:
خامه ۳ قاشق غذاخوری
ژله انار نصف بسته
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری
شکر ۳ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
بیسکوئیت پتی بور ساده و شکلاتی و نان روغنی بستگی به تعداد دسر‌ها دارد
آب جوش ۱ لیوانپارسینه/ مواد لازم برای دسر جعبه‌ای انار:
خامه ۳ قاشق غذاخوری
ژله انار نصف بسته
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری
شکر ۳ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
بیسکوئیت پتی بور ساده و شکلاتی و نان روغنی بستگی به تعداد دسر‌ها دارد
آب جوش ۱ لیوان


طرز تهیه دسر جعبه‌ای انار:
برای تهیه‌ی دسر جعبه‌ای ابتدا باید کرم را درست کنید. به این صورت که نشاسته ذرت را با با آب سرد مخلوط کنید تا کاملا حل شود.
ژله‌ی انار را با یک لیوان آبجوش مخلوط کنید. زمانی که حل شد کنار بگذارید و مخلوط نشاسته را روی حرارت ملایم بگذارید و مرتب هم بزنید تا زمانی که نشاسته غلظتی مانند فرنی پیدا کند شعله را خاموش کنید.
سپس ژله را کم کم به نشاسته اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. اگر همه‌ی ژله را یکدفعه اضافه کنید نشاسته گلوله گلوله می‌شود.
بعد از اضافه کردن ژله موادمان شل می‌شود. آن را روی شعله بگذارید و مرتب هم بزنید تا جایی که مایه غلظت فرنی پیدا کند. مراقب باشید نه سفت‌تر و نه شل‌تر از فرنی نباشد. زمانی که غلظت پیدا کرد گاز را خاموش کنید.
خامه را داخل ظرفی بریزید و هم بزنید سپس روی بخار کتری بگذارید و هم بزنید تا روان شود. (به هیچ عنوان خامه‌ی سرد را به دسر اضافه نکنید، زیرا باعث بریده شدن آن می‌شود) زمانی که خامه گرم و روان شد به مایه اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. وانیل را هم اضافه کنید الان می‌توانید دسر را بچشید و شیرینی آن را تست کنید. اگر شیرینی آن کم بود مقداری شکر (من ۳ قاشق غذاخوری اضافه کردم) اضافه کنید.
شکر را کم کم اضافه کنید تا باب میلتان شود. زمانی که کرمتان درست شد آن را کنار بگذارید تا خنک شوند. اگر زیاد بماند سفت می‌شود.
مانند تصویر یک لایه بیسکوئیت و کرم بریزید و دوباره بیسکوئیت بگذارید و دوباره کرم می‌توانید بیسکوئیت‌ها را یکی در میان شکلاتی و ساده بگذارید. مراقب باشید کرم میان بیسکوئیت‌ها زیاد نباشد، زیرا محکم نمی‌شه و بیسکوئیت‌ها سر می‌خورند.
تا چهار لایه بیسکوئیت بگذارید سپس بیسکوئیت‌های روغنی را بردارید و پشت آن کمی کرم بزنید و به دیواره‌های بیسکوئیت‌ها بچسبانید راحت می‌چسبند. دور تا دور بیسکوئیت‌ها را به همین صورت بیسکوئیت بچسبانید. سپس دو لایه دیگر بیسکوئیت و کرم داخل آن‌ها قرار بدهید و روی آن کرم بریزید و با روبان و دانه‌های انار تزیین کنید. این دسر را حدود ۳ ساعت یا بیشتر داخل یخچال قرار بدهید تا کاملا سفت شود. در این دسر بیسکوئیت‌ها حالت کیک به خود می‌گیرند و به راحتی برش می‌خورد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :