میزاردور/ سس گوجه فرنگی خانگی با چاشنی بی نظیر سیر و فلفل

کد مطلب 9999 1399-10-01 15:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

دونفره/ این دروغ نیست که میگن مزه خیلی از غذاها به سسشونه .دونفره/ این دروغ نیست که میگن مزه خیلی از غذاها به سسشونه ... در صورتی که دستور یه سس خوشمزه رو داشته باشیم با خیال راحت میتونیم از طعم عالیه بعضی از غذاهامون مطمئن باشیم. در این مطلب هم من براتون طرز تهیه یه سس گوجه فرنگی با طعم سیر و فلفل دلمه ای رو گذاشتم که توی خیلی از غذاها مثل انواع پاستا و خوراک ها یا پیتزاها میتونین ازش استفاده کنین و تازه از طبیعی و سالم بودنش هم مطمئن باشین.

چی لازم داریم:
6 عدد گوجه فرنگی متوسط
1/2 عدد فلفل دلمه ای
3 حبه سیر
1 عدد پیاز
3 قاشق روغن زیتون
1 قاشق رب گوجه فرنگی
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم
 مواد لازم برای تهیه سس گوجه فرنگی با طعم سیر و فلفل
مراحل تهیه سس گوجه فرنگی با طعم سیر و فلفل دلمه ای
ابتدا پیاز، سیر و فلفل دلمه ای رو خورد کرده و با روغن زیتون تفت میدیم.


چطور درست کنیم:


 تفت دادن پیاز، فلفل و سیر
وقتی موادمون نرم شدن و پختن زرچوبه و فلفل رو هم اضافه کرده و باز مواد رو با هم تفت میدیم.

 اضافه کردن زرچوبه و فلفل
حالا رب گوجه فرنگی رو هم اضافه میکینم باز تفتش میدیم تا رب سرخ بشه و از خامی در بیاد.

 تفت داد رب با بقیه مواد
در نهایت گوجه فرنگی هارو هم خورد کرده و اضافه میکنیم. نمک هم میریزیم. احتیاجی نیست که پوست گوجه هارو بکنیم چون بعدا تمام مواد پوره میشه و پوست گوجه ها کاملا حل میشن. اضافه کردن گوجه فرنگی
گوجه هارو کمی با مواد تفت میدیم و بعد در ماهیتابه رو میبندیم تا مواد با هم بپزن و مزه ها به خورد هم برن و گوجه ها آب هم بندازن.

 آب انداختن گوجه فرنگی ها
حالا همه مواد رو داخل مخلوط کن ریخته و 1/3 لیوان آب هم اضافه میکنیم وقتی سسمون پوره شد باز به ماهیتابه برش میگردونیم  و به سسمون حرارت میدیم تا جا بیوفته و آب اضافیضش هم کشیده بشه. این که سس رو به چه غلظتی برسونین بستگی به این داره که تو چه غذایی دوست دارین ازش استفاده کنین، مثلا برای سس رو خمیر پیتزا بذارین تا کاملا آبش رو بکشه و برای سس پاستا کمی آب داشته باشه.

 پوره کردن مواد
حالا سسمون حاضره و میتونیم ازش در انواع غذاها استفاده کنیم و علاوه بر اون میتونیم برای 1 هفته داخل یخچال هم نگهداریش کنیم.

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :