بستنی داغ یک نوشیدنی گرم و در عین حال سرد!

کد مطلب 10030 1399-10-01 21:24
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

غذالند/ بستنی داغ یا همان هات بستنی یک نوشیدنی گرم و در عین حال سرد است.شاید برایتان جالب باشد که بستنی چطور می شود که داغ باشدغذالند/ بستنی داغ یا همان هات بستنی یک نوشیدنی گرم و در عین حال سرد است.شاید برایتان جالب باشد که بستنی چطور می شود که داغ باشد.به شما توصیه می کنم دستور تهیه این خوراکی خوشمزه را دنبال کنید و حتما تهیه کنید.همان طور که می دانید نوشیدنی ها انواع مختلفی دارند و شما با هر آنچه که فکرش را بکنید می توانید نوشیدنی های گرم و سرد متنوعی را با توجه به ذائقه و سلیقه تان تهیه کنید .اکثر نوشیدنی ها با توجه به تغییراتی که در آنها داده می شود به نام کشوری ثبت می گردند و پس از آن کشورهای دیگر بنا به ذائقه مردمان آن سرزمین به صورت جزئی در دستور آن دست می برند تا مورد تایید افراد آن کشور قرار گیرد.حال در اینجا ما شما را با نوع جدیدی از یک نوشیدنی گرم و در عین حال سرد آشنا می کنیم.در این دسر از انواع لبنیات استفاده می شود و به همین دلیل می تواند بسیار مفید باشد. بستنی حاوی پروتئین‌های مفید برای ساخت و ترمیم بافت‌های عضلانی است.ویتامین A موجود در بستنی برای سلامت چشم بسیار مهم است.ویتامین D به جذب کلسیم و مواد مغذی موجود در خوراکی‌ها کمک می‌کند.ویتامین K به افزایش گردش خون در بدن کمک می‌کند و سلول‌های خونی مسدود شده را باز می‌کند تا از ایجاد لختگی جلوگیری کند.ویتامین B۶ می‌تواند برای سوخت و ساز بدن مفید باشد.بستنی می‌تواند احتمال بارداری را افزایش دهد. بر اساس پژوهشی که در دانشکده‌ی سلامت عمومی هاروارد در بوستون انجام شده‌است، مصرف بستنی یا محصولات شیری دارای نوعی چربی است که احتمال لقاح در رحم را افزایش می‌دهد. از این رو بستنی می‌تواند شانس بارداری را بالا ببرد.بسیاری از زنان باردار از خوردن بستنی واهمه دارند و می‌ترسند جنین بیش از حد بزرگ شود. اما بستنی بیش‌تر حاوی مواد مغذی است که برای بهبود رشد استخوان‌های جنین لازم است. مادران باردار نگران هستند که با مصرف بستنی بیش از حد چاق شوند اما اگر به مقدار مناسب مصرف شود به رشد جنین کمک خواهدکرد.تمامی فواید بستنی به دلیل این است که این ماده خوشمزه از شیر تهیه می شود که آن خود به تنهایی دارای فواید زیادی است.  
مواد لازم
شیر سرد : 200 میلی لیتر
بستنی شکلاتی : 3 قاشق غذاخوری پر
بستنی وانیلی : یک قاشق غذاخوری پر
خامه پاستوریزه : 2قاشق غذاخوری
مراحل
 گام 1ابتدا شیر تازه ای که تهیه کرده ایم را در ظرف مناسبی مانند شیر جوش میریزیم.
 گام 2گاز را روشن میکنیم و شیر جوش را روی حرارت کم قرار میدهیم تا به آرامی گرم شود.
 گام 3سپس بستنی شکلاتی را که تهیه کرده ایم را برداشته و از آن 2 اسکوپ برمیداریم و به شیر اضافه میکنیم و آنقدر هم میزنیم تا بشکل کف در آید و حسابی داغ شود.
 گام 4لیوان شیشه ای یا بلوری پایه بلند را که از قبل تهیه کرده ایم را آورده و مواد داغ شده را درون آن میریزیم.
 گام 5چنددقیقه صبرمی کنیم تا کمی خنک شود.
 گام 6سپس یک اسکوپ بستنی شکلاتی و یک اسکوپ بستنی وانیلی را در لیوان می ریزیم و با خامه روی بستنی ها رو تزیین می کنیم.
 گام 7برای تزیین ازکمی ترایفل رنگی یا شکلات رنده شده نیز می توانید استفاده کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :