روش های نگهداری بامیه

کد مطلب 1950 1399-05-14 00:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
  بلانچ کردن بامیه : ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید سپس در آب جوش بریزید و بعد از چند دقیقه جوشاندن آن ها را داخل آب سرد بریزید و آبکش کنید وقتی آب آن رفت داخل کیسه بسته بندی کنید و داخل فریزر نگهداری کنید.     بیشتر بخوانید: آشنایی با روش "کاشت بامیه"   قرار دادن بامیه ها در آب و نمک : ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید سپس یکی دو ساعت داخل آب سرد و نمک قرار بدهید و زیر آب بشویید و وقتی آب آن ها رفت داخل کیسه فریز کنید.

روش های نگهداری بامیه


دسته بندی : نگه داری مواد غذایی

 

می توانید بامیه ها را با روش های مختلف فریزر کنید
 
سرخ کردن بامیه :
ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید به صورتی که خیلی کوتاه نشوند و سپس با کمی روغن تفت بدهید به صورتی که خیلی کم نرم شوند سپس اجازه بدهید سرد شوند و داخل کیسه های زیپ لاک یا کیسه فریزر بسته بندی کنید.
 
بلانچ کردن بامیه :
ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید سپس در آب جوش بریزید و بعد از چند دقیقه جوشاندن آن ها را داخل آب سرد بریزید و آبکش کنید وقتی آب آن رفت داخل کیسه بسته بندی کنید و داخل فریزر نگهداری کنید.
 
  بیشتر بخوانید: آشنایی با روش "کاشت بامیه"
 
قرار دادن بامیه ها در آب و نمک :
ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید سپس یکی دو ساعت داخل آب سرد و نمک قرار بدهید و زیر آب بشویید و وقتی آب آن ها رفت داخل کیسه فریز کنید.
 
فریز کردن بامیه به صورت خام :
ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید سپس آن ها را داخل کیسه بریزید و فریز کنید.
 
جوشاندن بامیه ها :
ابتدا بامیه ها را بشویید و کمی از ساقه آن کوتاه کنید می توانید داخل آب نمک یا آب ساده بجوشانید و سپس آبکشی کنید و وقتی سرد شد آن را داخل کیسه فریز کنید.
 
نکته برای فریز کردن بامیه ها :
در هر صورت سعی کنید هوایی داخل پاکت نباشد که باعث جمع یا سفت شدن بامیه یا هر سبزیجاتی شود.
 
ارائه از : بخش اسرارخانه داری


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :