فواید انبه برای کودکان

کد مطلب 10981 1399-10-18 14:18
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
انبه به مقدار مناسب به تقویت تعداد گلبول های قرمز در بچه ها کمک می کند. انبه یا پادشاه میوه را میتوان به عنوان یکی از میوه های سالم، لذیذ، پرخاصیت کشورهند، پاکستان و فیلیپین معرفی کرد که در فصل تابستان طرفداران زیادی دارد زیرا سرشار از مواد مغذی است.

فواید انبه برای کودکان


دسته بندی : تغذیه کودک


انبه دارای آهن است که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند
 
انبه ها دارای آهن هستند که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند. انبه به مقدار مناسب به تقویت تعداد گلبول های قرمز در بچه ها کمک می کند.
انبه یا پادشاه میوه را میتوان به عنوان یکی از میوه های سالم، لذیذ، پرخاصیت کشورهند، پاکستان و فیلیپین معرفی کرد که در فصل تابستان طرفداران زیادی دارد زیرا سرشار از مواد مغذی است.
 
ارزش غذایی انبه 61 گرم پتاسیم43 گرم کلسیم
13 گرم سدیم 8 گرم منیزیم 5 گرم فسفر 0.9 گرم آهن 1.0 میکرو گرم سلنیوم
آیا انبه برای کودکان نو پا مناسب است؟اگر مطمئن نیستید که به بچه های کوچک انبه بدهید یا خیر ، جواب این است، بله. انبه برای نوزادان نیز توصیه می شود. فقط مطمئن شوید که آنها رسیده و کودک شما به آن حساسیت ندارد.
فواید انبه برای کودکانانبه به رشد مغز کمک می کندکودک برای کمک به رشد مغز خود به غذای مناسب نیاز دارد. ویتامین B-6 برای بهبود عملکرد مغز کودک مفید است. همچنین وجود گلوتامین اسید در انبه به بهبود قدرت حافظه کمک می کند.
 
انبه سبب تقویت بینایی کودکان می شودبینایی کودکان نیاز به مراقبت و تغذیه خوب دارد. انبه رسیده حاوی ویتامین A است که برای بهبود بینایی لازم است. در صورت مصرف انبه، مشکلات شایع چشم مانند خارش و قرمزی قابل پیشگیری است. علاوه بر این، از کوری شب، خشکی چشم، خطاهای انکسار نیز می توان جلوگیری کرد.
 

انبه حاوی آنزیم هایی است که به هضم بهتر غذا کمک می کند
 
انبه به ساخت سیستم ایمنی ایمن تر کمک می کندسیستم ایمنی کودکان نوپا و کودکان کوچک هنوز در مرحله در حال پیشرفت است. انبه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و کاروتن و بتا کاروتن موجود در انبه ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.
انبه هضم غذا را بهبود می بخشدانبه حاوی آنزیم هایی است که باعث هضم غذا می شود و به تجزیه پروتئین ها کمک می کند همچنین فیبر موجود در انبه باعث می شود کودک از یبوست رنج نبرد.
انبه برای درمان کم خونی مفید استانبه ها دارای آهن هستند که به درمان کم خونی در کودکان کمک می کنند. انبه به مقدار مناسب به تقویت تعداد گلبول های قرمز در بچه ها کمک می کند و همچنین کودک شما را از عوارض کم خونی نجات می دهد.
انبه باعث افزایش وزن می شوداگر فرزند شما در مقایسه با سایر بچه های هم سن و سال ضعیف است، می توانید روزانه مقداری انبه به او بدهید از آنجا که انبه ها به راحتی قابل هضم هستند و به راحتی جذب می شوند سبب افزایش وزن می شوند.
انبه از سرطان پیشگیری می کندبا خوردن روزانه انبه می توان از پیشرفت سرطان در دستگاه گوارش جلوگیری کرد.ارائه از : بخش کودکان
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :