1401\05\22 15:16:04


آبفا و سپاه پاسداران به دنبال پایان تنش آبی در تایباد 

تایباد ـ رئیس اداره آبفای تایباد گفت: پروژه آب رسانی باهدف پایان تنش آبی در شهرستان تایباد با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) مطابق برنامه به پیش می‌رود.

محمد امین باباغیبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه محرومیت زدایی در حوزه آب شرب با پیمانکاری قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) مطابق برنامه اولیه در حال کار است و روستای کشکک با تعویض کامل شبکه توزیع و انشعابات در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس اداره آبفای تایباد افزود: پروژه روستای دربند با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه اصلاح خط روستای خیابان با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال کار است، همچنین در خصوص روستای پساوه که شامل احداث مخزن و تعویض شبکه توزیع می‌باشد، اسناد مربوطه به پیمانکار ارائه شده و بزودی تجهیز کارگاه خواهد شد. وی گفت: پروژه محرومیت زدایی آب شرب یک پروژه ۳ ساله است که بعد از این سه سال تنش آبی در شهرستان به حداقل خواهد رسید، این در حالی است که قبل از ورود قرارگاه ۷ کیلومتر اصلاح شبکه توسط آبفا انجام شده بود. باباغیبی با بیان اینکه ۳۵ درصد توان تولید آب شهرستان به ویژه در شهر مشهدریزه «پرت» دارد، گفت: طول شبکه توزیع شهرستان ۵۹۶ کیلومتر و خطوط انتقال ۵۴۸ کیلومتر است که حدود ۱۴۰ کیلومتر شبکه فرسوده داریم‌، همچنین بر اساس الگوی مصرف سه ماهه مناطق شهری ما از الگوی مصرف استانی پایین‌تر و در مناطق روستایی از میانگین استان خیلی بالاتر است..

.


بازنشر از : مهر

خراسان رضوی

تایباد

آبفا

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی