1401\05\22 15:18:05


ستاد اجرایی فرمان امام؛ مسئول فروش اموال کانتینرهای رها شده بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: با صدور حکم از سوی دادستانی نسبت به فک پلمب کانتینرها اقدام و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) مسئول فروش اموال مکشوفه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر اظهار داشت: از سال ۱۳۸۲ فعالیت کانتینری در بندر بوشهر آغاز شد و تا سال ۱۳۸۹ فعالیت‌ها به صورت دستی ثبت می‌شد و از سال ۸۹ به بعد شاهد ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و مکانیزه بودیم و فرایند ثبت داده‌ها تغییر کرد.

وی ادامه داد: از سال ۸۲ تا کنون ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده و از اسفند ۱۴۰۰ شمارش تک تک کانتینرها و تطبیق آن‌ها با سامانه کانتینری آغاز شد و تا نیمه دوم اردیبهشت به طول انجامید و مشخص شد اطلاعات ۳۰ کانتینر در سامانه وجود ندارد در حالی که کانتینرها در بندر موجود است. مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه این اتفاق ممکن است به دلیل خطای انسانی یا از دست رفتن اطلاعات ناشی از حمله سایبری صورت گرفته در سال ۹۹ باشد عنوان کرد: در عین مکاتبه با شرکت‌های کشتیرانی در خصوص دریافت اسناد مرتبط و تعیین صاحب کالای ۳۰ کانتینر مربوطه، اما متأسفانه اطلاعات خاصی در این زمینه به دست نیامد و صاحب یا صاحبان کالا مشخص نشدند. شکیبی‌نسب با اشاره به اینکه گزارش مربوط به ۳۰ کانتینر رها شده به نهادهای نظارتی و بازرسی ارائه شده است اظهار داشت: با دستور معاون دادستان نسبت به فک پلمب کانتینرها اقدام و شمارش محتوای کانتینرها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه فهرست کانتینرها در اختیار معاون دادستان قرار گرفته است خاطرنشان کرد: اقدامات مربوطه از سوی دادستانی دنبال می‌شود و با صدور حکم از سوی قاضی اصل ۴۹ نسبت به خروج محتوای کانتینرها و فروش کالاهای مربوطه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اقدام خواهد شد.. .


بازنشر از : مهر

سازمان بنادر و دریانوردی

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

کشتی کانتینری