1401\05\22 15:03:02


فاصله بین ظرفیت‌های علمی کشور با نیازهای صنایع باید رفع شود

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فاصله‌ای که امروزه بین ظرفیت‌های علمی کشور با نیازهای بخش صنعت مشاهده می‌شود باید هرچه سریع‌تر با تعامل و همکاری پر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور در بازدید از دانشگاه صنعتی قوچان و در نشست با هیأت رئیسه این دانشگاه افزود: بازدید میدانی از دانشگاه‌های دور از مرکز و مناطق محروم، در هدف گذاری‌های وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان دارای نقش مهمی و تعیین کننده است.

وی یادآور شد: در مرکز نشستن و تصمیم بدون درک درست داشتن از مراکز آموزش عالی کشور، در واقع تیر در تاریکی انداختن است. رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه به نقش دانشگاه‌ها به ویژه در شهرهای دور از مرکز اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ها عامل پیشرفت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و اگر متولیان مراکز آموزش عالی به نقش خود واقف باشند و همچنین درگیر مشکلات مالی و اداری فرصت‌گیر نشوند با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دقیق می‌توانند منشأ اثر و برکات زیادی باشند و در افزایش اعتماد عمومی و مشارکت مردم ایفای نقش کنند. داداش پور ارتباط و تعامل دانشگاه و صنعت را زمینه ساز اشتغال جوانان جویای کار و نیز خوداتکایی مالی دانشگاه‌های صنعتی دانست و تاکید کرد: دانشگاه و صنعت دو نهاد کلیدی هر جامعه‌ای در دنیایی که بر محور دانایی است، محسوب می‌شوند و ثمره تعامل این دو نهاد، شکوفایی دانش، صنعت و اشتغال است.

وی افزود: فاصله‌ای که امروزه بین ظرفیت‌های علمی کشور با نیازهای بخش صنعت مشاهده می‌شود باید هرچه سریع‌تر با تعامل و همکاری پر شود. این مستلزم پاسخ دانشگاه‌های صنعتی به مزیت‌های محلی و منطقه‌ای است تا هزینه صرف شده به توسعه منطقه‌ای بیانجامد. رئیس سازمان امور دانشجویان کمبود زمین و خوابگاه در دانشگاه قوچان را جدی عنوان کرد و از مسؤولان و خیرین منطقه درخواست کرد برای رفع این مشکل با دولت همکاری کنند تا خلأ موجود سریع‌تر رفع شود..

.


بازنشر از : مهر

هاشم داداش پور

سازمان امور دانشجویان

وزارت علوم