1401\05\22 15:21:02


نقش و مسئولیت خبرنگاران در جنگ ترکیبی دشمن سنگین‌تر از گذشته است

احمد وحیدی گفت: امروز نقش و مسئولیت خبرنگاران در شرایط جنگ ترکیبی دشمن، بسیار سنگین‌تر از گذشته است.

وزیر کشور در پیامی با گرامیداشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان‌های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید کرد.

متن پیام احمد وحیدی به مناسبت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار که امسال با عاشورای حسینی (ع) مقارن شد، به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم توانمندی حرفه‌ای، جسارت، دانش، آگاهی و مسئولیت‌پذیری خبرنگاران نقشی مهم در روایتگری صحیح از تلاش‌ها و اقدامات دولت، روشنگری افکار عمومی از دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و تسهیلگری اجرای سیاست‌ها و مأموریت‌های کلان نظام و دولت با همراه‌سازی و اقناع مردم دارند. امروز نقش و مسئولیت خبرنگاران در شرایط جنگ ترکیبی دشمن، بسیار سنگین‌تر از گذشته است. دشمن پس از ناکامی از سیاست موسوم به فشار حداکثری و ارزیابی شرایط، ملاحظات و اقتضائات عصر جدید، به سمت جنگ شناختی و تغییر اذهان و باور عمومی رفته است.

در این راهبرد، تلاش دشمن بر برجسته‌سازی شک و تردید در میان ملت نسبت به برنامه‌ها و راهبردهای کلان دولت مردمی است و سعی در وانمودسازی ناکارآمدی در ارکان اجرایی دولت و تصویرسازی آینده‌ای پر از ابهام دارد. طرح فریضه جهاد تبیین از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخی راهبردی و دوراندیشانه به جنگ ترکیبی و شناختی دشمن است که در این عرصه، خبرنگاران با شناخت صحیح نیازهای جامعه و انعکاس حرفه‌ای اخبار و اقدامات راهبردی، مردمی و امید آفرین مجموعه دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر اعتماد عمومی در جامعه می‌افزایند. نباید از نظر دور داشت که امروز در رأس این دولت، شخصیت سیاسی و انقلابی قرار دارد که شبانه روزی در خدمت به مردم و آحاد جامعه است و بودن در کنار مردم را الگو و مسیر حرکت دولتش قرار داده است.

تبلیغات
لاینر و چراغ خطی لاله زار
چراغ خطی و لاین نوری لاله زار ارائه چراغ خطی و لاینر برند های 4m فورام اکووات داتیس افراتاب شعاع الکتریک شعاع پارس توس بروکس شیله مازی نور و ستاره شمال در بازار لاله زار است
# چراغ - # چراغ خطی - #

در یکسال گذشته شخص رئیس محترم جمهوری از ۳۰ استان بازدید میدانی به عمل آورد و با کنار نهادن هر گونه فاصله و جدایی، چهره به چهره پای درد دل اقشار و بخش‌های مختلف اقتصادی و تجاری جامعه نشست و همگان را به تولید و خدمت افزون‌تر به نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخواند. این اقدام ارزشمند نیاز به افق گشایی و روشنگری ابعاد بیشتر آن برای گروه‌های مختلف جامعه دارد تا این واقعیت در افکار عمومی درک و لمس شود که دولت سیزدهم چه میزان دغدغه مردم و کمک به حل مشکلات پیش روی جامعه دارد. غفلت و تأخیر در اجرای مأموریت سنگین روشنگری می‌تواند زمینه تحریفات و القائات رسانه‌ای دشمن را فراهم سازد و برای همین در این میدان باید با پیشگامی و طرح‌های ابتکاری و خلاقانه، اجازه مانور رسانه‌ای به جریان معاند داده نشود و رسانه‌های کشور روایت‌گر اصلی و زمینه ساز اعتماد هر چه بیشتر دولت و ملت باشند.

در دنیای امروز به سبب پیشرفت‌های شگرف در حوزه فناوری‌های نوین، جریان رسانه‌ای دشمن با بهره گیری از شیوه‌های خبری مختلف به دنبال منحرف ساختن افکار عمومی و ایجاد فاصله میان دولت و ملت است. مسئولیت سنگین فعالان رسانه‌ای در چنین بستری معنا و مفهوم دارد و باید در کنار ایفای نقش روشنگری و آگاهی بخشی، به عنوان اتاق فکری امین و دلسوز برای مسئولان عمل کنند و به سهم خود نارسایی‌ها و چالش‌ها را تبیین و راهکارهای سازنده برای برون رفت از مشکلات ارائه دهند. آگاهی، توأم با مسئولیت است و امروز این رسالت بر دوش خبرنگاران شریف کشور است که با رویکرد نقادانه، پرسشگرانه و خلاقانه یاریگر کشور در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن باشند.

مصادف شدن روز خبرنگار با عاشواری حسینی (ع) این پیام را یادآور می‌شود که همان طور که سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین چراغ حقیقت و نورانیت اسلام را در برابر یزدیان با جان نثاری فروزان نگه داشت و قهرمانانه از تحریف اسلام جلوگیری کرد؛ امروز هم خبرنگاران باید به تاسی از مکتب امام حسین (ع) و راویان غیور واقعه کربلا همچون حضرت زینب (س) و حضرت امام سجاد (ع)، روایتگر صحیح آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های حاصل از مردم‌سالاری دینی در برابر جبهه استکبار باشند.». .


بازنشر از : مهر

احمد وحیدی

وزیر کشور

روز خبرنگار